En Yüksek Faiz Veren Banka 2022 | Her Gün GÜNCEL

En yüksek faiz veren banka 2022, oranlarını sizler için araştırdık. Vadeli hesap faiz oranları 2022, En yüksek mevduat faiz oranları 2022: Banka Mevduat faizleri 2022: vb. ile ilgili mevduata uygulanan en yüksek faiz oranlarını Ocak 2022 itibariyle size sunuyorum. Kusura bakmayın ailevi sebeplerden ötürü yaklaşık 1 aydır en yüksek banka mevduat faiz oranları 2022 yazım hakkında güncelleme yapamadım ama artık yapmaya devam edeceğim. Anlayışınızdan ötürü müteşekkir olduğumu belirtmek istedim. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte Eylül ortası itibariyle kurların tekrar artışa geçip faizleri artıracağı konuşulanlar arasında. (Eylül 2021’de söylemiştim ve ney yazık ki haklı çıktım)

En yüksek faiz veren bankalar 2022: 22.12.2021 itibariyle şunlardır:

Aşağıda mevduat faizleri 2022’i listelediğimiz son güncel(22.12.2021) tabloda detayları bulabilirsiniz. Bileşik faize dair detayları ise tablodan sonraki başlıkta detaylı inceleyebilirsiniz.

Yüksek faiz değişikliklerini Anlık olarak takip etmek için beğenin.

En Yüksek Faiz Veren Banka 2022

En yüksek faiz veren banka 2022 aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Bu tablo her gün siz ziyaretçilerimiz anlık olarak takip edebilsin diye güncellenecektir.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2022 “22.12.2021” Güncel:

22 Aralık 2021 itibariyle en güncel faiz veren Bankalar sırasıyla:

Alternatif Bank VOV hesap 19,5

Burgan ON Hesap 19% Günlük Vade, 3500  TL Vadesiz Bakiye Şartı ile

 

Tablo şablon ve içeriği konusunda katkılarından ötürü tr123456 hocama teşekkürler.

Önce mevduat faizleri 2021 yılında bu noktalara nasıl geldi ve 2022’de nasıl olacak ona bir değinmek istiyorum. Bana hikaye anlatma, son güncel oranlara bakmak istiyorum diyorsanız aşağıdaki tabloya direk hızlı iniş yapabilirsin:)

 

 

en yüksek mevduat faiz oranları 2022
En Yüksek Faiz Veren Banka 2022

Genel olarak ifade etmek gerekirse, bu yazımda ülkemizdeki bankaların mevduat faiz oranlarını irdelemeye çalışacağım ve size bu konuda yol göstermeye gayret edeceğim. Banka mevduat faiz oranları 2021 yılında bir önceki yıla göre daha da arttı. Bu nedenle, ülkemizde vadeli hesap faiz oranları 2021 ile ilgili gelişmeleri takip etmek oldukça önemli bir hale geldi.

Şimdi ise artık 2021 banka mevduat faiz oranları takip edilmeye başlamıştır.

Bu yazıya ulaştıysanız, sizin de bir tasarruf veya birikiminizin olduğunu düşünmek zor değil. Belki de herhangi bir birikiminiz yok ve merak ediyorsunuz. Her ne olursa olsun,  doğru adrestesiniz. Çünkü yazımızı inceledikten sonra üç aşağı beş yukarı en yüksek mevduat faiz oranları konusunda size mevduata uygulanan en yüksek faiz kafanızda oturacaktır.

Peki ama En Yüksek Faiz Veren Banka 2021 adlı bu yazımızda neleri tespit edebileceksiniz?

İşte yazımızın size yarayacağı hususlar:

 • Sizin için en avantajlı mevduat faizi veren bankayı tespit edebileceksiniz. en yüksek faiz veren banka 2021 ile ilgili bilgi alabileceksiniz.
 • Yazımız, her ay güncellendiğinden bankaların oranlarını da aylık olarak takip edebileceksiniz.
 • Mevduatınızın kar oranını tespit edebileceksiniz.
 • Hemen hemen tüm bankaların mevduat oranlarını görebileceksiniz.

En Yüksek Faiz Veren Banka 2022’ye nasıl gelindi?

vadeli hesap faiz oranları 2018
en yüksek faiz veren bankalar 2022

En yüksek faiz veren banka 2021 açısından en risksiz yatırım araçlarından birisi de vadeli hesap faizidir. Vadeli hesap faiz oranları, bankaların birikiminize ne kadar faiz işleteceğini ifade eder. Vadeli hesap faiz oranları, aslında en yüksek mevduat faiz oranları ile aynı anlama gelmektedir.

Banka mevduat vadeli faiz oranları ile ilgili konuyu bir örnek ile açıklamak istiyorum.

Örneğin, yıllık faiz oranı % 10 ve mevduatınız da 100.000 TL ise yıl sonunda mevduatınız 110.000 TL olur.

Peki ama ülkemizde en yüksek mevduat faizleri 2021 nelerdir? 2021 yılında en yüksek mevduat faiz oranları ne durumda olacaktır? Dilerseniz, ana konumuza geçelim. Aşağıda bazı bankalara ait vadeli hesap faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Bu arada bankaların en yüksek mevduat faizleri ve oranları 2021 yılı içerisinde sürekli olarak değişmekte ve güncellenmektedir. Güncel oranları sürekli olarak facebook sayfamızda duyuruyoruz. Anlık olarak takip etmek istiyorsan aşağıdaki butondan sayfamızı beğenmen yeterli.

Aşağıda da vadeli faiz oranı rekorunun sahibine ek olarak standart en yüksek mevduat faiz oranları sunulan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Arşiv

14.09.2018 – Önemli not: N kolay Bono nihayet faizini artırdı ve 28’e çıkardı. Yıllık bileşik faiz anlamında her hafta satıldığında mevduat karşılığı faiz oranı 30% ‘u aşmayı başarıyor. Ayrıntılar tablodan sonraki bölümde.

Banka Mevduat Faiz Oranları 2022 güncel bilgiler

Arşiv

25.09.2018 – Güncelleme: Eylül sonu itibariyle Ekim ayına girerken mevduat faizleri, doların sakinleşmesiyle yatay bir seyre bürünmüştür. Bu aşamadan sonra belli bir süre oranlar yatay bir seyirde gitmeye devam edebilir. Pazarlıkla alınan yüksek faiz oranları artık teklif edilmeyebilir. Aşağıdaki tablodaki 27% üstü oranlar(n kolay bono hariç) genel itibariyle bu pazarlıklar neticesinde şube özel alınmış oranlardır. Artık bu oranları almak zorlaşabilir. Tabii ki bu varsayımı bambaşka farklı bir olay cereyan etmediği takdirde yapabiliyoruz. Aksi takdirde dalgalanmalar ve hızlı hareketler tekrar başlayabilir Yatırım tavsiyesi değildir.

27.09.2018 Güncelleme: Tabloda kırmızı ile boyadıklarım bu bahsettiğim Eylül ayı ortasında verilen verilen yüksek tekliflerdir. Şimdi aynı oranları almak ne yazık ki mümkün olmamakta.Şu ara kırmızı ile boyadıklarımın oranlarının -2 puana kadar düşmüş olma ihtimali var.

***Ay sonlarında genelde TL lehine bankaların bazı hareketleri olabiliyor. Yeni ay ile beraber bu tersine dönebilir. Ekim başı ile beraber dolarda da hareketlilik başlar ise tekrar aynı oranların teklif edilme olasılığını da bir kenarda tutalım arkadaşlar. Yine tabii ki yatırım tavsiyesi değildir 🙂

7.11.2018 Güncelleme: Tam da tahmin ettiğimiz gibi bir tablo karşınızda. Faizler düştükçe düşüyor lakin n kolay bono çok az düştüğü için diğerlerine göre açık ara öne geçti.

12.11.2018 Güncelleme: Mevduat Faizleri 2021 oranları pek değişmedi.

07.12.2018 Güncelleme: Mevduat Faizleri 2021’e girerken hep tahmin ettiğimiz gibi çok ama çok değişti. hızla düştü. Mevduat stopaj oranların eskiye dönmesiyle N kolay bono ile normal mevduatlar arası çok fazla uçurum oldu.

11.12.2018 Güncelleme: Birkaç bankanın daha oranları düştü.

11.12.2018 Yatırım Tavsiyesi Değildir: Bu ara doların dip yaptığı ve artışa geçeceği söylenmekte. Ne kadar doğru bilinmez ancak şu anki faizlerin oldukça düştüğü ve eğer dolar artarsa tekrar faizlerin yükselme ihtimalinin olduğunu da akılda tutmakta fayda var.

2018 Arşiv>>>>

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2021-2022 “11.12.2018” Güncel TABLO:

Tablo şablon ve içeriği konusunda katkılarından ötürü tr123456 hocama teşekkürler. Oranlar daha çok günlük ve 32 günlük olanlardan seçilmiştir. Daha uzun vadelerde farklı oranlar karşımıza çıkabilmektedir. Şube isimleri internetteki çeşitli kaynaklardan alınmış olup, biz sadece daha önce paylaşılanı paylaşmış bulunuyoruz ve herhangi bir sorumluluğumuzun bulunmadığını bildirmek isteriz. Kaldırılması istenmesi durumunda kaldırılacaktır. Facebook sayfamızdan bu konuda iletişime geçebilirsiniz.

En Yüksek Banka Faizi 2022 (Eylül-Ekim-Kasım-Aralık 2021 – N Kolay Bono – 28,35%)

2018 Ağustos ayına kadar Bono stopajları mevduata göre yüzde 5 daha avantajlıydı lakin 2018 Eylül itibariyle bu avantaj tersine döndü ve n kolay bono faizini  %28.00’e artırdı fakat yine de bu haliyle yaklaşık 26,50 mevduat faizine anca denk geliyor. 31 Ağustos tarihli Resmi gazetede TL mevduatların stopaj kesintisi 3 aylığına yani 2018 Aralık ayına kadar yüzde 15’ten yüzde 5’e düşürülmüştü ve bu süre Aralık ayı ile birlikte bitti. Hal böyle olunca n kolay bono ile mevduatlar arasında fark çığ gibi büyüdü. Artık n kolay bononun tadını alan mevduatların yanına bile yaklaşmaz oldu. Şimdi 7 Aralık itibariyle n kolay bonoda günlük yatırılırsa yıl sonu 28,35 haftalık yatırılırsa yıl sonu 28,30’a tekabül ediyor oran. Bu oran sıradan mevduatların en yükseğinden bile en az 3 puan yukarıda.

Mevduat faizleri 2021 2022 ile ilgili şunu belirtmekte de yarar görüyorum. Bildiğiniz gibi şu anki konjonktür de faizler artan bir eğilim gösteriyor. Bunu da hesaba kattığımızda, belli sürelerde sabit oranlara emanet ettiğiniz mevduatlara göre en azından haftada bir n kolay bono ürününü alıp sattığınızda bu yıllık ortalama faiz oranını çok daha yükseğe çıkartma fırsatına sahip olabiliyorsunuz… Tabii ki durumlar tersine döner ve faizler düşerse bu dediğimiz olmaz… Bu ihtimali de sıfır olarak düşünmemek lazım. Her olasılık mümkündür hayatta.

Banka Mevduat-Bono Faizi Hesaplama

Faiz oranını artırma yöntemini kısaca belirtmek gerekirse;

Normalde bileşik faiz hesabı su şekilde olur:

Bileşik Faiz = Anapara x ( 1 + net nominal faiz oranı / periyot ) ^ (periyot x yıl) – Anapara

Şimdi bu genel formülü referans olarak koydum. Burada periyot bir yılda kaç kez alım-satım yapıldığı, mesela her hafta satıp alan için 52, her gün satıp alan için ise yaklaşık 252 (iş günü olduğu için).

Bu genel formülü, N kolay bono için özelleştirirsek:

N kolay bono yıllık bileşik faizinin mevduat karşılığı = ((1 + N kolay bono faizi x 0.9 / periyot) ^ periyot – 1 ) / 0.85

N kolay bono faizi: direkt olarak N kolay bono faizi, mevduat karşılığı DEĞİL (yani şu an icin 0.23)
0.9 : bonodan kesilen stopaj, faizi net faiz haline getirmek için
periyot : bir yıl içinde kaç defa satım-alım yapılacağı
^ : üssü işareti
0.85 = mevduat stopaj oranı

Bu hesap yapıldığında n kolay bononun yıllık sürekli bileşik faizinin mevduat karşılığı % 29,54 olmaktadır. Bu da demektir ki aslında her hafta satıp almak fazlasıyla yeterli, hatta belki iki haftada bir bile. Her gün alınıp satılması getirdiği marjinal faydaya değmeyecek kadar az. Haftada bir alıp satılırsa oran 29,48 olur.

Aklınız karıştıysa yukarıdaki facebook hesabından bizlere mevduat faizleri 2021 2022 ve n kolay bono faizi ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Aslında net olarak ifade etmek gerekirse, 1 yıl boyunca n kolay bonoda paranıza hiç dokunmazsanız, sadece ilk koyduğunuz para üzerinden sabit faiz alırsınız. Ancak haftada bir alıp satarsanız, 1 yıl sonunu düşündüğümüzde 1-2 puan faiz oranını yukarıya çekebilirsiniz. Bu sadece n kolay bonoda yapılabilmektedir. Günlük hoşgeldin mevduat türlerinde bunu yapamazsınız…

En Yüksek Faiz Veren Banka 2022

Mevduata uygulanan en yüksek faiz 2018 yılı açısından burada yaptığımız güncellemeleri paylaşıyoruz.

Arşiv

En Yüksek Faiz Veren Banka 2021 2022 | 7 Aralık Güncelleme 17:  Faizler öncesinde tahmin ettiğimiz gibi daha da fazla düştü. Ancak bu ayın akzananı stopaj oranlarının eski hale gelmesi nedeniyle n kolay bono oldu. Mevduatlar arasında farkı çok arttı.

En Yüksek Faiz Veren Banka 2021 | 7 Kasım Güncelleme 16:  Faizler öncesinde tahmin ettiğimiz gibi çok fazla düştü. Detaylar tabloda.

En Yüksek Faiz Veren Banka 2021 | 1 Ekim Güncelleme 15:  Burgan dijital faiz oranını 26,25’e indirdi. Turkishbank ve Burgan şubeden alınan faiz teklifler 1 ila 2 arası düştü.

Güncel En Çok Faiz Veren Banka 2021 | 28 Eylül Güncelleme 14:

Alternatif Bank Vov hesap vadeli faiz oranını 25,5%’a indirdi. Hem de 1 günde hemen… Komik hareketler bunlar 🙂

Güncel En Çok Faiz Veren Banka 2021 | 27 Eylül Güncelleme 13:

Alternatif Bank Vov hesap vadeli faiz oranını 26%’ya çıkarttı.

Güncel En Çok Faiz Veren Banka 2021 | 25 Eylül Güncelleme 13: Burgan yüzde Güldüren hesapta faiz oranını yüzde 26,5’a çıkarttı. Ayrıca Burgan Dijital de 100.000 üstü 26,5 vermekte.

Güncel En Çok Faiz Veren Banka 2021 | 24 Eylül Güncelleme 12: Burgan yüzde 30’u bularak kısa vade için en iyi teklifi sunmaya devam etmektedir.

Güncel En Çok Vadeli Banka Faiz Oranları 2021 | 20 Eylül Güncelleme 11: Burgan yüzde 30’u bularak kısa vade için en iyi teklifi sunmakta.

Güncel En Çok Vadeli Banka Mevduat Faizleri 2021 | 14 Eylül Güncelleme 10: N kolay bono liderliğe geçti yıllık bileşik faiz yapılabilme anlamında oran 30 ları geçebilmekte. ING günlük anlamda lider oldu 25 oranıyla 1 yıl boyunca.

Güncel En Yüksek Vadeli Banka Faiz Oranları 2021 | 14 Eylül Güncelleme 10: Özel Bankacılıkta rekorlar geldi ve Halkbank 1M TL için 28,50 ile şu an için lider. 32 Günlükte Fibabanka ve Burgan 27 ile liderliğe oturdu 100.000 Tl ve üzeri için.

En Fazla Vadeli Banka Mevduat Faizleri 2021 | 14 Eylül Güncelleme 10: Gecelik (Günlük) oran için lider değişti TEB marifetli hesap ile 24% vermeye başladı.

Mevduata Uygulanan En Yüksek Faiz 2022 Güncelleme Arşivi Devamı

Arşiv 2018>>>

En İyi Vadeli Banka Faiz Oranları 2021 | 13 Eylül Güncelleme 9: 32 günlük için Lider değişti ve T-Bank 26,50 ile 1. oldu.

En Fazla Vadeli Banka Mevduat Faizleri 2021 | 8 Eylül Güncelleme 8: Lider değişmedi. N kolay Bono 23,00 mevduat faiz oranı ve 24,20’ye kadar çıkabilen yıllık faiz oranı ile lider durumda. Fakat Aralık ayına kadar mevduat stopajları yüzde %’e düştüğü için mevduatlar oran anlamında epey güçlendiler. Burgan Bank 23,50’lere kadar çıktı ve 32 günlüğü baz aldığımızda daha önde n kolay bono ya göre…

En İyi Vadeli Banka Faiz Oranları 2021 | 23 Ağustos Güncelleme 7: Lider değişmedi. N kolay Bono 22,50 mevduat faiz oranı ve 24,75’e kadar çıkabilen yıllık faiz oranı ile lider durumda.

En Çok Vadeli Faiz Oranları 2021 | 6 Temmuz Güncelleme 6:N Kolay Bono faiz oranlarını yükselterek tekrar en yüksek faiz veren konumuna çıkmıştır. Üstelik yukarıda açıklamış olduğumuz yeni yöntemle oranlar 1-2 puan daha yükseltilebilmektedir.

En İyi Vadeli Banka Faiz Oranları 2021 | 26 Haziran 2018 Güncelleme 5:En yüksek mevduat faiz oranları açısından Vakıfbank’ta İstanbul’da bir şube forumlarda okuduğumuz kadarıyla 19,50 oran almış. Tabii ki her başvurana bu oran sunulmayabilir. Bu konuda başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerdeki şubelerin daha yüksek oranları rekabetten ötürü verdikleri görülmektedir. Sizlerin de bu şubelere ulaşmanız daha yüksek oranları yakalamanız açısından şansınızı artırabilir. Şubeler dışında en yüksek oran yüzde 19 hoşgeldin ve 18,45 devam faizi ICBC Bank görünüyor. N Kolay Bono ise 18,53 oranı ile cazibesini koruyor.

Banka Mevduat Faiz Oranları Güncel 2022 (En Yüksek)

En yüksek mevduat faizleri 2021 arasında yukarıdaki tablodan da göreceğiniz üzere Burganbank ve Fibabanka’dadır.  Tüm bunların dışında internetten ulaşabileceğiniz ve günlük parayı bir kısıtlama olmadan çekebileceğiniz en yüksek faiz veren banka 2021 yılında günlük 28% oranı ile Aktif Bank’tır. Aktif Bank’ın N Kolay Bono hizmeti haftalık al sat yapıldığında yıllık bazda 30’u aşan oranıyla en yüksek getiriyi vermektedir. Şu an için vadeli hesap faiz oranları 2021 bakımından 50 bin Türk Liranızı 32 günlüğüne yatırırsanız, net getirisi yaklaşık 1105 Türk Lirası olmaktadır. Fakat şu noktayı vurgulamak istiyorum.

Aktifbank’ın hizmeti bono olduğu için devlet garantisi verilmemektedir. Bileceğiniz üzere TMSF 100.000 TL ‘ye kadar mevduatlarda garanti vermektedir. Bononun ise sadece karşılıklı bağlayıcılığı vardır. Bu bakımdan mevduat kategorisinde saymamak daha doğru olur. Yine de en yüksek getiriye sahip olanlardan biri olduğu için en çok tercih edilebilecek yatırım aracı pozisyonunu korumaktadır. Ayrıca bildiğimiz bonolardan farklı olarak başvuru koşulları ve anaparanın kullanımı açısından daha çok mevduat ile yapısal benzerlik gösterilmektedir. O bakımdan tercih edilebilecek bir yatırım aracıdır.

En Yüksek Faiz Veren Banka 2022 (Devam Faizi-Minimum Tutarsız)

Düzenli olarak, minimum tutarsız en yüksek faiz veren banka 2021 yılı Eylül ayında Burgan Dijital’dir. 100 bin üzerine 26,50 vermektedir sürekli olarak. Sonrasında 25% ile ING Bank’tır. Şube özelleri ve n kolay bonoyu tabii ki hariç tutuyoruz.

INGBANK Vadeli Faiz Oranları 2021 extra şartları:

En yüksek mevduat faiz oranları bakımından *ING E-Turuncu Hesapta yeni bir kampanya başladı ve normal faizler 21,5’e çıkartıldı ayrıca bir ay süresince turuncu ekstra nakit kart harcamaları veya hesaptan fatura ödemeleri yedi yüz elli Türk Lirasını geçtiği takdirde sonraki ay ekstra yüzde bir faiz verilmekte. Bu şekilde de oran 23,5% olmakta ve en yüksek faiz veren banka 2018 bakımından mevduat olarak tüm kulvarlarda ilk sıraları zorlamakta ve hatta minimum tutar istemeyen, 1 yıl düzenli verilecek oran bakımından mevduatlar arasında liderliği sürdürüyor. Tabii ki banka her ay bu kampanyayı devam ettirir mi bilemiyoruz fakat öngörülerimiz devam ettirileceği yönünde… Bu arada bu oran da diğer oranlar gibi brüt faiz tutarına göre hesaplanmaktadır. Faizlerden belli oranlarda(2018 Aralık ayına kadar yüzde 5) vergi kesintisi yapılmaktadır. Aralık ayı itibariyle bu uygulama sona ermiştir.

En Yüksek vadeli döviz hesabı faiz oranları 2022 | Dolar – Euro

Eylül 2018 itibariyle en yüksek dolara faizi veren bankaları sıralamak gerekirse;

Odeabank 5,75 dolar ve 3 Euro oranı ile dövize en yüksek faiz veren banka konumundadır. Sonrasında T-Bank dolara en yüksek faiz veren banka konumunda olup oran aynı yani yüzde 5,75’tir. Birkaç bnanak daha tablodan da göreceğiniz üzere 3% ile euro bakımından da 2018 yılı en yüksek vadeli döviz hesabı faiz oranı veren bankalar arasında yer almaktadır.

Banka Mevduat Faiz Oranları 2022 Eylül – Ekim – Kasım – Aralık?

Yukarıdaki tablodan da görüleceği üzere, en yüksek mevduat faiz oranları 2021 yılında liderlik koltuğuna sürekli farklı bankaları oturtmaktadır. Ancak, mevduat faizleri 2021 2022 ile ilgili şunu da ifade edelim ki, bankaların mevduat faizleri 2021 zaman zaman güncellenmekte ve değişmektedir. Bu nedenle, hangi bankaya mevduatınızı yatıracaksanız, ilgili şube ile tekrar vadeli hesap faiz oranlarını görüşmelisiniz. Ancak şu anki konjonktürde tavsiyemiz 32 günden ziyade günlük oranlarla bankalarla anlaşmaya çalışmanızdır. Çünkü 32 günde bile mevduat faizleri 3-4 puan oynar hale geldi şu anki mevcut durumda ne yazık ki… Gerçi Eylül ayı sonu ve Ekim ayı itibariyle yatay bir seyre bürünmeye başlamakta.

En çok ve en iyi banka mevduat faiz oranlarını verdikten sonra sizlere vadeli hesap nedir, ne değildir, bu konuyu irdelemek istiyorum. Çünkü vadeli hesap vadesiz hesap, pasif bakiye, aktif bakiye, mevduat, e-mevduat, kredili mevduat, ek para, vb. birçok kavram olup, bunlar sürekli olarak karıştırılma potansiyeline sahip kavramlardır.

Vadeli Hesap Faiz Oranları 2022 deyince ne anlamalı?

Vadeli hesap, banka hesabınızda bulunan paraya banka tarafından faiz işletilmesine olanak sağlayan bir hesap türüdür. Faiz getirisi, vadesiz mevduata değil, vadeli mevduata işletilmektedir. Vadeli hesaba yatırılan para, para + faiz geliri şeklinde artmaktadır. Ancak, bankaların belirlemiş olduğu vadeli hesap faiz oranları farklılık göstermektedir. Bu nedenle, en yüksek mevduat faizi veren bankalar araştırılmalıdır.

Ancak, banka seçilirken sadece faiz oranlarına bakılmaz. Aynı zamanda güven de esastır. Güven duyduğunuz, çalışma esaslarını bildiğiniz bankalar ile çalışmanızı öneririm. Eğer çalıştığınız bankanın faiz oranları çok düşük ise bu durumda, alternatif bankalara yönelebilirsiniz.

Umuyoruz Mevduat faizleri 2021 yılında sizlerin yüzünü güldürür. Özellikle Eylül ayı sonu ve Ekim gibi dolar sakinleştiği sırada faizler zirvedeyken mevduat faizleri 2021 ‘in daha fazla güldürme olasılığı yüksek görünebilmektedir.

Vadeli hesap için Banka oranları ile neden faiz verilir?

Vadeli hesap faizleri açısından faizi asla bir kazanç kapısı olarak görmemek gerekir. Bunu her zaman söylerim, önemli olan reel faizdir. Yani, enflasyondan arındırılmış faiz oranıdır. Bankaların mevduatınız için vermiş olduğu faiz oranı, nominal faizdir. Yani, reel değildir. Gerçeği yansıtmaz. Sayısal artış getirir ancak diğer ekonomik verileri yok sayar.

Reel faiz = Nominal faiz – enflasyon oranı

Yukarıdaki formül, gerçeği yansıtır. Eğer reel faiz yüksekse karınız da yüksek olacaktır. Aksi takdirde, yanılırsınız. Bunu bir örnek ile açıklayacağım.

1.000.000 TL paranız var, diyelim. A bankası, mevduatınız için yıllık % 10 faiz oranı belirledi. Bu şu demek, yıl sonunda paranız, 1.100.000 TL olacaktır. Yani, yıllık 100.000 TL artış olacaktır. Ancak, ülke ekonomilerinde enflasyon da söz konusu. Enflasyon oranı % 10 ise aslında paranız artış göstermemiş, sadece değerini korumuştur. Çünkü reel faiz oranı % 0’dır.

Reel faiz oranı = Nominal faiz oranı – Enflasyon oranı

Reel faiz oranı = % 10 – % 10

Reel faiz oranı = % 0

Burada anlatmak istediğim bankaların paranız için vermiş olduğu faizin aslında çok büyük bir artışa neden olmadığını ifade etmektedir. Sadece paranızın değeri korunur. Enflasyon oranı 3 yıl için % 10 ise yıllık vadeli hesap faiz oranı da % 10 ise 3 yıl paranızın faizini kullansanız, yine hesabınızda 1.000.000 TL olur belki ama 3. yılın sonunda 1.000.000 TL enflasyon nedeni ile değer kaybetmiştir. Hatta 2018 yılında bu husus ekonomi analistleri tarafından sıkılıkla tartışılmaktadır. Yüksek enflasyondan dolayı mevduat faizlerinin 2018 yılında enflasyondan geri kalmasından dolayı korunmayı bir kenara bırakın değer kaybettiğini belirten çokça analist mevcuttur. İşte bu nedenle En yüksek Faiz veren Banka 2018 adlı yazımız hem ilgi görmekte ama reel bakımdan düşünüldüğünde daha da yüksek oranlar ne yazık ki teklif edilmemektedir. Bir nevi kötünün iyisiyle idare edilmek durumunda bırakılmaktayız.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

2021 – 2022’da Neden Rekabet Eder?

En yüksek faiz veren banka 2018 yılı bakımından düşündüğümüzde, paranız için bankaların mevduat faizi vermesinin nedeni; vermiş olduğunuz paranın bankalar tarafından kullanılmasıdır. Bankalar, mevduatınızdaki parayı başkaları için kredi verir, borç verir. Diğer birçok işlemlerinde nakitlere ihtiyaçları vardır bankaların ve sizin nakit paranız onlar için çok değerlidir. Bu sayede, faiz geliri elde eder. Bu yüzden de bankalar, en yüksek mevduat faiz oranları veren bankalar sıralamasında aralarında kıyasıya bir rekabete girmektedirler. Bu bakımdan mevduat faizleri 2018 dediğimizde çok dinamik bir yapıdan söz etmiş oluyoruz.
 

En Yüksek Mevduat Faiz Oranları 2022 ile ilgili sorularınızı bize her zaman sorabilirsiniz. en yüksek faiz veren banka 2022 ve Vadeli hesap faiz oranları 2022 ile ilgili sorularınız en kısa zaman diliminde gerek vadeli hesap faiz oranları gerekse güncel Banka Mevduat faizleri 2022 bakımından uzmanlarımız tarafından cevaplanacaktır. Bu arada yukarıda bahsettiğimiz üzere mevduata uygulanan en yüksek faiz 2018 oranları sürekli olarak değişmektedir. En çok, en iyi ve en fazla faiz veren bankalar bakımından yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi facebook sayfamızı mutlaka takip edin. En yüksek faiz veren banka 2022 adlı yazımızı sürekli güncellediğimizi belirtir bol kazançlı günler dileriz.

Faydalı İçerik: Anında kredi veren bankalar 2021 hangileridir?

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..

57 Sorular ve Yorumlar
 1. mehmet sahın diyor ki:

  CepteTeb 32 gün faiz oranı 15. 16.50 değil yanlıs yazmıssınız.

  1. krediyonetici diyor ki:

   Dikkat ederseniz yanına teb de yazdık. Marifetli hesap ilk 3 ay…

 2. mehmet keleş diyor ki:

  hesap tiplerinden bazılarını anlamadım yardımcı olur musunuz? vakıfbank 290k şube özel veya halkbank 98k ne demek açıklar mıısnız?

  1. krediyonetici diyor ki:

   Şubeye gidildiğinde ve en az olmak koşuluyla 290 bin(290k) veya 98 bin(98k) mevduat yatırıldığı anlamına geliyor. Tabii ki Bu herhangi bir şubeden alınmış bir tutar. Şubeden şubeye farklılık gösterebilir ancak genelde tutarlı oluyor.

 3. mevduat diyor ki:

  selam burgan bank %19 faiz verir mi 25 bin TL için mi doğru mu

  1. krediyonetici diyor ki:

   Evet bizzat hesap açmış arkadaş var. Bu şekilde söylenmiş kendisine. Her şube vermeyebiliyor… Kimizi 17,50 kimisi 18 vb. verebilir… Farklı şubelere uğrayarak en yüksek orana ulaşabilirsiniz.

 4. mevduat diyor ki:

  selam anadolu bank 28 bin TL 32 gün şube özel mevduat %19 faizi alabilir miyim, hoş geldin faizi değil, güncel mevduat faizi devamlı alabilir miyim, anadolu bank ? cevabınız nedir

 5. Fahrettin Seyyit diyor ki:

  Selam 91 Bin Tl için 1 yıldan fazla en yüzsek faiizi hangi banka verir

 6. AHMET AŞ diyor ki:

  SELAMLAR.
  TL. VE DÖVİZ GÜNCEL TEZGAH ALTI 2018 “En Yüksek Banka Mevduat Faiz Oranları” : BANKALARIN LİSTESİNİ AŞAĞIDAKİ E MAİL ADRESİME GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ.
  SAYGILARIMLA.

 7. Nefer diyor ki:

  Merhaba, ayda bir alım satımda oran ne oluyor?

 8. Mahmut diyor ki:

  Burgan banka 40 bin yatiracam en yuksegi o ne kadar faiz alirim ve suresi ne kadar. Tavsiye edeceginiz baska varmi

 9. Osman diyor ki:

  TEP BANKASI Neden gece gündüz hesabı eski müşterilerine yabmazki %14 den 3ay önce bağlamıştım şimdi eski müşteriyim diye gece gündüz hesabından yaralandırmıyorlar yüklü bir miktarda yatırım yabmak istiyorum şimdi%19.50 .

 10. mehmet keleş diyor ki:

  vakıfbank arı hesap 19,25 oldu resmi internet sitesinde bile yazıyor

  1. ahmet diyor ki:

   ilk kez hesap açanlar için sadece 100 gün geçerli

 11. saim ilhan diyor ki:

  450000 tl ye 3 ay vadeli mevduata en yüksek faiz veren 5 bankayı soruyorum.teşekkürler.

 12. Sieci diyor ki:

  Ulan ……, üst sıraya çıkmak için neredeyse %100 faiz oranı yazacaksın. (Ki SEO öyle bir şey değil) Sitecilik yalan dolanla olmaz SEO ile olur. ……. resmen yahu.

  1. krediyonetici diyor ki:

   Güzel kardeşim, şu an bu konudaki Türkiye’deki en güncel bilgiyi abartmıyorum günde en az 2 saat her yeri tarayarak sunuyorum. Neredeyse her gün güncelleme yapıyorum. Benimle aynı şekilde google’da 1. sayfada ve hatta benden daha üstte olanların birçoğu bir iki aydır halen güncellememiş bile… Ve ortada yalan da yok, birazcık finans bilgin var ise ve bileşik faizin ne olduğunu biliyorsan, yalan atmadığımı anlardın.

   Zaten gerçekten seoyu anlasaydın da sadece bu sayfa için toplamda en az 55 saat sırf bu sayfaya zaman ayırdığımı, sürekli güncellediğimi anlardın…

   Ah canım kardeşim ahh… Ben senin zamanında önümde gördüklerime çamur atmak, küfür(!) etmek yerine daha iyisi için örnek alır motive olurdum.

   Sana da tavsiyem bu olur, sağlıcakla kal…

   Şanslısın ki cevabımın içinde birkaç tüyo da verdim. Olur da ders alırsın, sen de kendi blogunda uygularsın…

   1. Osman uyduran diyor ki:

    21 Eylül 2018 de en yüksek faiz veren 10 bankayı Açıklarmısınız sagılar

    1. krediyonetici diyor ki:

     21 Eylül gelince, oranlarda bir değişiklik olduğu takdirde zaten güncelleyeceğiz sayfamızı…

   2. Gultekin diyor ki:

    Degerli krediyonetici, elinize arastirmalariniza saglik web sitenizi yakindan takip ediyorum hergun guncelleme yaptiginizda belli siz burda bilmeden konusanlara aldirmayin iyi gunler saygilarimla…

    1. krediyonetici diyor ki:

     Desteğiniz için çok teşekkür ederim Gültekin Bey…

   3. Finansçı diyor ki:

    Sen benim blogumu veya sitelerimi görsen **** bu mu dersin ama gerek yok genç adam. Bende bu sektördeyim. 🙂 Tüyolar için de sağol 😀

    1. krediyonetici diyor ki:

     Rica ederim abim benim, isminin baş harfi “F” mi yoksa canım abim 🙂 Birbimizle güreşeceğimize birlik olsak daha iyi olurdu aslında. Biz akıllı adamlara bu yakışır bence 🙂 Bizim Türkiye’de herkes birbirinin ya kuyusunu kazıyor, ya çamur atıyor ya da şikayet ediyor banlatıyor vsvs… Bunlara kafa yormak yerine önceki mesajımdaki gibi karşılıklı birbirimizin artılarını örnek alıp, eksiklerinden ders çıkarsak keşke… Egolarımızdan, hırslarımızdan kendimizi arındırıp, birbirimize katkı sağlayacak şekilde arkadaşça konuşabilsek, tecrübelerimizi paylaşabilsek keşke…

   4. Yusuf diyor ki:

    Egolarımızdan, hırslarımızdan kendimizi arındırıp, birbirimize katkı sağlayacak şekilde arkadaşça konuşabilsek, tecrübelerimizi paylaşabilsek keşke… Çalışmalarınız sayesinde piyasayla ilgili fikir sahibi olabiliyoruz. Teşekkürler.

    1. krediyonetici diyor ki:

     Rica ederim…

 13. hakan diyor ki:

  sayın admin…çok teşekkür ederim..anında güncelleme yaparak….bizleri oranlar hakkında bilgilendiriyorsunuz…teksiniz inanın…çok müteşekkirim…fakat…ben hızınıza yetişemiyorum…3 kuruş param var vadelide…artık adam kalmadı..yeni oranlardan faydalanabilmek için devamlı yeni hesap açmaktan…günlük en az on defa bakıyorum..sitenize ..şu an güncelleme yaparmısınız…artık…sülaleden yeni adam bulana kadar….saygılaımla

  1. krediyonetici diyor ki:

   Rica ederim, sizleri doğru ve güncel bir şekilde bilgilendirebiliyorsam ne mutlu bana. Güncellemeyi sürekli yapmaktayız, yorumunuzdan bu yana da birkaç güncellememiz oldu.

 14. hakan diyor ki:

  sayın admin birde acaba 32 günlükmü karlı..yoksa 1 günlükmü…hesaba yatırmak acaba arasındaki fark nedir….bankaya soracam ..onlarda işlerine gelen cevabı verecekler….saygılarımla

  1. krediyonetici diyor ki:

   Şu an oranlar çok hızlı değiştiği için 32 gün bile bu oranlara göre uzun bir süre gibi kalabiliyor, ancak tercih yine de sizin… 3 aylık sürecek olan indirimli mevduat stopajını da göz önünde bulundurmak gerekir.

 15. Ahmet diyor ki:

  merhaba bankacılık hakkında fazla bilgim yok , MB faizleri %24 yapması her bankanın bunu vermesini gerektirmiyormu neden çoğu çok daha düşük faiz veriyorlar , bu karar MB nin tavsiye kararı gibi birşeymi oluyor , birde bankadaki müşteri temsilcisiyle pazarlık yapmaya çalışmanın bir faydası olurmu ?

  1. krediyonetici diyor ki:

   Sondan başlayayım. Bazı bankalarda telefondan pazarlıkla da belli oranlar alınabiliyor, şansınızı deneyebilirsiniz ama büyük pazarlıklar şubede yapılabiliyor. Onun dışında her bankanın mevduat açlığı aynı oranda olmamaktadır. Ayrıca her bankanın müşteri portföyü de değişkenlik göstermektedir. Turkcell ile Vodafone’u örnek verebilirim bu konuda…

 16. Mehmet diyor ki:

  Icbc nasil bir banka onerirmisiniz heap isletim icreti vs bir ucret aliyorlarmi saglam bankami

  1. krediyonetici diyor ki:

   Hesap işletim ücreti alıyor olabilirler. 444 00 50 numaralı telefondan ulaşıp, bilgi alabilirsiniz. Nasıl bir banka konusunda gelirsek, Çin Devlet Bankasıdır. Güvenilirlik olarak üst sıralardadır.

 17. mehmet ufuk diyor ki:

  merhaba birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
  bu bilgilerin doğruluğunu nasıl teyit ediyorsunuz kesin bilgiler midir?
  burgan bank için internet üzerinden açacağımız hesap ile de aynı faiz oranını alabilir miyiz?
  güvenilirlik açısından anadolu bank turkish bank veya burgan bank güvenilirlik sıralaması yapabilir miyiz?

  iyi çalışmalar…

  1. krediyonetici diyor ki:

   Dijitalde oranlar sabit, websitelerinde göreceğiniz oranlardır. Ben 100.000 üstü olan sabit oranı size ilettim. Şubelerden daha fazla oranlar alabilmekteydiniz geçen haftaya kadar fakat tablodan hemen önce çok önemli not adı altında bahsettim, son 10 gündür dolardaki sakinleşmeye paralel olarak şubelerin verdiği teklifler aşağılara inebilmekte… Ancak belli portallarda, deneyimli kullanıcıların kendi illerinden başvurduğu oranlar bunlar. Yüzde yüz tabii ki teyit etme şansı yok, bunun için bizzat benim de şubeye gitmem lazım tüm bankaların tüm şubelerine… Bu da imkansız olacağından, çok uçuk rakam vermeyip, önemli ayrıntılarla bilgiler sunan deneyimli kullanıcıların paylaşımıyla bu bilgileri edinip sizlere aktarmaya çalışmaktayım.

 18. Yusuf diyor ki:

  Yaptığınız çalışma ve bilgilendirmelerinizden dolayı teşekkür ederim. Vadeler ve getiriler hakkında güncel olarak fikir sahibi olabiliyoruz. Ancak Yaptığınız çizelgedeki bilgileri baz alarak banka şubesine gittiğimizde (bazılarında, hepsi için demiyorum) istediğimiz oranla karşılaşamıyorum. Örnek Denizbank tan 32 gün vadeliye %28 beklerken, görevli 21, hadi zorlarsak 22 verebiliriz diyor. Bankaların sitelerinde de bu oranları göremiyorum. Bazıları dediğiniz gibi, ama bazılarında değil, özellikle yüksek oranlı getirilerde uyuşmuyor. Bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler.

  1. krediyonetici diyor ki:

   tablodan hemen önce çok önemli not adı altında bahsettim, son 10 gündür dolardaki sakinleşmeye paralel olarak şubelerin verdiği teklifler aşağılara inebilmekte… Ayrıca her ilden ile ve her bölgeden bölgeye verilebilecek oranlar değişebilmektedir. Mevduata ihtiyacı olan bazı şubeler yüksek oranlar teklif edebilmektedir. Kendi şehrinizdeki şubelerden yüksek teklifler alamıyorsanız diğer bankalara yönelebilirsiniz.

   1. gürkan diyor ki:

    şuan için sizin önerebilceğiniz bi yatırım aracı var mı yoksa sizce başka iller kast ederek büyükşehirlerdenmi mevduat teklifi almak caziptir bu konuda fikrinzi merak ediyorum saygılar sunarım

    1. krediyonetici diyor ki:

     Telefonla farklı şehirleri deneyebilirisiniz, büyükşehirler bazen daha yüksek teklif verebiliyor, evet. Ancak Eylül’ün son günlerinde doların sakinleşmesiyle verilen teklifler düşüş sergiliyor. Atıyorum Turkish Bank 29,5 yerine 28,5 lara teklifini indirebiliyor vb…

 19. Gultekin diyor ki:

  Sayin Admin bey,
  Dediginiz gibi dovizdeki son bir hafta dusmeye dogru dalgalanma mevduat faizlerini de etkiledi, guncellediginiz banka faiz oranlari bile bir iki puan dustu. Benim sorum su olacak diyelim ki A bankasi 32 gune yuzde 24 faiz veriyor tahminim su ki bu musteriye hosgeldin faizi herhalde uc ay ya da daha kisa bir sure sonra faiz puani 6 yada 7 puan dusecek benim sizden ricam su olacak hosgeldin faizinden sonra gunluk ya da 32 gunluk banka faizi ne kadar olur diye bir arastirma yapabilirmisiniz? Eger mevduat faizi yuzde 24 den bir kac ay sonra yuzde 15 lere inecekse bahsettigim A bankasina hesap actirmaya deger mi? Ya da guncellediginiz bankalardan her ay yuzde 24 sabit faiz veren var mi ? Tekrar emekleriniz icin tesekkurler iyi bir hafta sonu diliyorum.

 20. ahmet diyor ki:

  02/10/2008 tarihinde burganbank 26,25 verdi en fazla paramı taşıdım turkish bank 27 verdi faizlerin bir miktar düştüğü söyleniyor.tablodaki faiz oranları daha sık güncellenirse faydalı olacaktır. teşekkür ederim.

  1. krediyonetici diyor ki:

   Kusura bakmayın, ailevi sebeplerden ötürü 1 aydır güncelleme yapamamıştım, artık tekrar yapmaya başladım, göz atabilirsiniz. Anlayışınız için çok teşekkürler…

 21. İbrahim diyor ki:

  Şu an en fazla yıllık mevduat faizi hangi banka veriyor?Yardım lütfen.

  1. krediyonetici diyor ki:

   Kusura bakmayın, ailevi sebeplerden ötürü 1 aydır güncelleme yapamamıştım, artık tekrar yapmaya başladım, göz atabilirsiniz. Anlayışınız için çok teşekkürler…

 22. ahmet diyor ki:

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Acaba oranları güncelleyebilir miyiz?

  1. krediyonetici diyor ki:

   Kusura bakmayın, ailevi sebeplerden ötürü 1 aydır güncelleme yapamamıştım, artık tekrar yapmaya başladım, göz atabilirsiniz. Anlayışınız için çok teşekkürler…

 23. Serhan diyor ki:

  Mrb. son 18 gündür sizden bilgilendirme yazısı gelmiyor.Evet dolar sakinledi ve kısmen düştü mev.faiz oranlarıda kısmen geriledi.Kısaca yeni perde açıldı.Asıl şimdi sizin yorumlarınıza ihtiyaç duyuyoruz. saygılar

  1. krediyonetici diyor ki:

   Kusura bakmayın, ailevi sebeplerden ötürü 1 aydır güncelleme yapamamıştım, artık tekrar yapmaya başladım, göz atabilirsiniz. Anlayışınız için çok teşekkürler…

 24. ardem diyor ki:

  Konuyu çok detaylı işlemişsiniz teşekkür ederim. Rica etsem oranları güncellerseniz çok mutlu edersiniz.

  1. krediyonetici diyor ki:

   Kusura bakmayın, ailevi sebeplerden ötürü 1 aydır güncelleme yapamamıştım, artık tekrar yapmaya başladım, göz atabilirsiniz. Anlayışınız için çok teşekkürler…

 25. Mehmet diyor ki:

  Admin gunceleme ne zaman gelicek bekliyoruz

  1. krediyonetici diyor ki:

   Kusura bakmayın, ailevi sebeplerden ötürü 1 aydır güncelleme yapamamıştım, artık tekrar yapmaya başladım, göz atabilirsiniz. Anlayışınız için çok teşekkürler…

   1. berk diyor ki:

    benim param vakifbankta 100 gunluk yuzde 24 faiz veriyor. buradaki bilgi dogru diyebilirim vakifbank icin en azindan.)ari hesabi

 26. Yavuz Selim diyor ki:

  İCBC’de eklenebilir. En yüksek faiz veren bankalardan İCBC. Dünyanın en büyük bankası ve dünyanın en büyük şirketi olur kendisi.

 27. Emine diyor ki:

  Fed in kararından sonra bankalarin mevduat faiz oranlarını güncelerseniz sevinirim
  Siteyi tesadüfen buldum takipteyim
  Teşekkürler

 28. Irfan diyor ki:

  250 bin değerinde bir evim var kira getirisi 700 tl evimi satıp mevduat hesabına yatırmak istiyorum kira dan daha çok getirisi olduğu kesin
  Her türlü paramı riske atmadan zaten 250 bi değerinde bir ev bulabilirim ve bu süreçte biraz daha üstüne para kayabilir
  2019 da genel durm sizce nasıl olur
  Devlet bankası yatırım için daha sağlam olabilir mi
  Birde iki ayrı bankaya parayı bolsek nasıl olur

  Konuyla alakalı siz ne dusunursunuz mali adresine mali atabilirsiniz sevinirim
  Teşekkürler..

 29. Mehmet diyor ki:

  Admin guncellemeler cok gec geliyor sık sık gunceleme ve daha cok banka faizini yazmani istiyoruz