Ziraat Bankası EFT Saatleri 2019, Ücreti, Limiti ve Sorgulama

Ziraat Bankası EFT saatleri konusuna geçmeden önce Ziraat Bankası’nın ülkemizin en önemli bankalarından birisi olduğunu ifade etmek istiyorum. Bir kamu bankası olan Ziraat Bankası, her kesimi doğrudan ilgilendiren ve günlük işlem hacmi oldukça yüksek olan bankalar arasındadır. Günümüz dünyasında önemli bankacılık işlemlerinden birisi olan EFT, Ziraat Bankası aracılığıyla da gerçekleştirilebilmektedir. Ancak, EFT işlemlerinde hangi banka olursa olsun zaman oldukça önemlidir. Çünkü uygun zaman diliminde yapılmayan EFT işlemleri, ne yazık ki bir sonraki güne sarkabilmektedir. Bu nedenle, yazımızda Ziraat Bankası EFT saatleri konusunu işleyeceğiz.

Sponsor Reklamlar

Sizlere yazımız aracılığıyla sadece Ziraat Bankası EFT saatleri 2019 ile ilgili bilgi vermeyeceğiz. Aynı zamanda Ziraat Bankası EFT ücreti nedir, Ziraat Bankası EFT nasıl yapılır, talimat iptali nasıl verilir, EFT gelmediğinde ne yapmak gerekir, EFT limiti nedir ve limit arttırımı nasıl yapılır, sorgulama nasıl olur ve daha birçok sorunun da cevabını bulabileceğiniz bilgiler paylaşacağız.

Ziraat Bankası EFT saatleri 2019 nedir?

İlk olarak EFT nedir, bundan bahsetmek istiyorum. EFT, bir banka hesabından bir başka banka hesabına yapılan para transfer işlemidir. Örneğin Ziraat Bankası hesabından Garanti Bankası hesabına yapılan para transferine EFT denilmektedir.

EFT, günümüzde en fazla kullanılan bankacılık işlemlerinden birisidir. EFT işlemlerinin gün içerisinde tamamlanabilmesi için ilgili banka tarafından belirlenen EFT saatlerine dikkat etmek ve belirlenen saatler içerisinde EFT işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir. Aksi takdirde, yapacağınız EFT işlemi sonucu para transferi bir sonraki iş gününün başlangıcında karşı tarafın hesabına geçer.

İsterseniz şimdi Ziraat Bankası EFT saat kaçta açılıyor, Ziraat Bankası EFT saatleri 2019 yılında nedir? sorularının cevabına geçelim.

Ziraat Bankası’nın belirlemiş olduğu Ziraat Bankası EFT saatleri 08.30 – 17.00’dir. Bu saatler arasında EFT işlemini yaparsanız, para transfer işlemi, aynı gün içerisinde yaklaşık 45 dakika içinde karşı bankanda ilgili şahsın hesabına geçecektir. Bu saat bilgisini teyit etmek isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT saatleri

Ziraat Bankası EFT işlemleri, hafta sonu yapılması durumunda para transferi pazartesi gününe ertelenecektir. Bu nedenle, Ziraat Bankası EFT saatleri cumartesi ve pazar günü için geçerli olmamaktadır. Çünkü hafta sonu Merkez Bankası kapalı olduğundan EFT işlemi sonucu para transferi gerçekleşmez. Bu durum, her banka için geçerlidir. Hiçbir banka aracılığıyla hafta sonu EFT işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Ziraat Bankası EFT nasıl yapılır?

Ziraat Bankası EFT işlemlerini mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM ve Ziraat Bankası şubelerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT ücreti 2019 ne kadardır?

Ziraat Bankası EFT ücreti, hangi kanaldan EFT yapacağınıza ve EFT’nin belirlenen saatleri içinde mi yoksa dışında mı yapılacağına göre değişmektedir. Eğer belirlenen saatler dışında EFT yapacaksanız buna geç EFT denilmektedir. Geç EFT ücreti ise süresi içerisinde yapılan EFT’ye göre daha fazladır.

Şimdi dilerseniz, Ziraat Bankası EFT ücretlerini tek tek inceleyelim.

ATM’den yapılan Ziraat Bankası EFT ücreti

Eğer EFT işlemini ATM’den yapacaksanız, sizden alınacak ücret 10 TL olacaktır. 5.000 TL üzeri işlemler için ise 15 TL ücret tahsis edilecektir.

Ziraat Bankası EFT ücreti

Eğer ATM üzerinden geç EFT söz konusu olacaksa EFT ücreti 12 TL olacaktır.

Ziraat Bankası şubelerinden yapılan EFT ücreti

Eğer EFT işlemi Ziraat Bankası şubelerinden birisinde yapılacaksa 250 TL’ye kadar olan para transfer işlemleri 10 TL olarak ücretlendirilecektir. Eğer EFT tutarı 250 TL’nin üzerinde ise minimum ücret 40 TL, maksimum ücret 500 TL olmaktadır. Kısaca yapacağınız EFT tutarının %0,5 oranında ücret tahsis edilecektir.

Ziraat Bankası EFT ücretleri

İnternetten yapılan Ziraat Bankası EFT ücreti

Eğer internetten EFT işlemi gerçekleştirecek olursanız, 4,5 TL işlem ücreti sizden tahsis edilecektir.

Ziraat Bankası EFT ücreti internetten

Eğer internetten geç EFT söz konusu olacaksa bu ücret 7 TL olacaktır. İnternetten 50.000 TL üzeri geç EFT işlemi ise 55 TL olarak ücretlendirilecektir.

Mobil bankacılıkla yapılan Ziraat Bankası EFT ücreti

Eğer mobil bankacılık aracılığıyla EFT işlemi gerçekleştirirseniz, bu işlem karşılığında 4,5 TL ücret ödersiniz.

Ziraat Bankası EFT ücreti mobil bankacılıktan

Eğer mobil bankacılıktan geç EFT söz konusu olacak ise bu ücret 6 TL olacaktır. Mobil bankacılık üzerinden 50.000 TL üzeri geç EFT işlemi ise 55 TL olarak ücretlendirilecektir.

Ziraat Bankası EFT limiti nedir, EFT limit artırımı nasıl yapılır?

Ziraat Bankası EFT limiti günlük 75.000 TL’dir. Eğer sizin için belirlenen EFT limiti 75.000 TL’nin altındaysa ve 0850 220 00 00 nolu müşteri hizmetlerinden 75.000 TL’ye kadar EFT limitinizi artırabilirsiniz.

Eğer limitinizi bu tutarın üzerine çıkarmak istiyorsanız Ziraat Bankası şubelerinden birisine giderek limit artırımı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT talimat iptali nasıl yapılır?

EFT işlemlerinde hatalı işlemlere nadirde olsa rastlanmaktadır. Yanlış IBAN veya hesap numarası girilmesi sonucu para transferlerinde hatalı durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlar sonradan fark edildiğinde ya da EFT işleminden vazgeçilmek istendiğinde EFT talimatının iptali gerekmektedir.

EFT talimatının iptali için zaman kaybetmeden Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramanız yararınıza olacaktır. 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralarından müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Eğer mobil bankacılık üzerinden EFT işlemi yaptıysanız, mobil bankacılık ekranınızın üst köşesinde ”Durumunu izle” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra ”Para transferi” butonu karşınıza çıkacak. Bu butona da tıkladıktan sonra ”Talimatlarım” butonunu görebilirsiniz. ”Talimatlarım” butonuna tıkladığınızda karşınıza ”EFT iptal” yönlendirmesini göreceksinizdir. Bu butonu tıklayarak işleminizi iptal edebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT sorgulama nasıl yapılır?

Ziraat Bankası EFT sorgulama işlemi telefon bankacılığı aracılığıyla yapılabilmektedir. Ancak telefon bankacılığını kullanmadan önce EFT sorgulama kodunuzu yanınıza almayı unutmayınız. Sorgulama kodunu, dilerseniz EFT dekontundan dilerseniz mobil ya da internet bankacılığı menüsünden alabilirsiniz.

Araç kredisi mi almak istiyorsunuz? Peki ama bankalar araç tutarının yüzde kaçını veriyor? Detaylar burada: kredifaizbanka.com/arac-kredisi-yuzde-kacini-veriyor/

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..