Anında Kredi Veren Bankalar 2021-2022 Hangileridir?

Anında kredi veren bankalar 2021-2022 bilgisi, acil nakit ihtiyacı olan kişiler için oldukça önemli bir konudur. Hiç kuşkusuz, birçoğumuz ister istemez acil paraya sıkışırız. Bu durum, hemen hemen hepimizin başına gelmiştir. Eğer birikmişimiz yoksa atacağımız ilk adım anında kredi veren bankalar arasından birisine kredi başvurusunda bulunmaktır. Ancak, bu başvuru işlemi bile içinde bulunduğumuz durumun aciliyetine göre uzun gelebilir. 1 gün dahi bekleme durumumuz olmayabilir, hatta ve hatta hafta sonu paraya ihtiyacımız olabilir. Peki ama bu gibi durumlarda ne yapılabilir?

Bu gibi durumlarda anında kredi veren bankalar ile ilgili bir durum tespiti yapmalıyız. İşte biz, tam da bu noktada gerekli araştırmayı yaptık ve sizi bu araştırma yükünden kurtarmak istedik. 2021-2022 yılı anında kredi veren bankalar olarak bilinen bankalar ile ilgili kapsamlı bir yazı kaleme aldık.

Biliyoruz ki, kredi başvurularında yasal prosedürler ile uğraşmak oldukça zaman kaybettiriyor. Halbuki hemen paraya ihtiyacınız olabilir ve kolay bir şekilde anında kredi çekmek isteyebilirsiniz.

Kriterlerde kolaylık sağlayan ülkemizde bankalar mevcut. Sizin bu ihtiyacınızı öngörerek anında kredi programlarını hazırlamışlar. Bu noktada, 2021-2022 yılında anında kredi veren bankalar ile ilgili güncel bilgileri öğrenmek istiyorsanız, sizi yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Anında kredi veren bankalar 2021-2022 tablosu

2021-2022 yılında anında kredi veren bankalar listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Bankaların adını, şubesiz bir şekilde kredi üst limitlerini, dosya masrafı tutarını, güncel faiz oranlarını ve vade üst limitlerini öğrenebileceğiniz tablodan sonra tek tek her bankanın şartlarını da aşağıda açıklayacağız. Ancak başvuru yapmadan önce mutlaka ilgili bankanın internet bankacılığını veya mobil bankacılığını kullanmanız gerektiğini ifade etmeliyim. Çünkü bütün başvuru işlemleri online olarak yapılmaktadır. Sözleşmeler, şartlar, bilgiler internet üzerinden gerçekleşmektedir. Bu konudaki hazırlığınızı kısaca yapmalısınız.

Kredi notun düşük olduğu için kredi çekemiyor musun? Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Anında kredi veren bankalar 2021 hangileridir?

Hızlı bir şekilde ve anında kredi alabileceğiniz bankaların isimlerini yukarıdaki tabloda paylaşmıştım. Size hangisi daha uygun geliyorsa ve hangi bankada hesabınız var ise o banka üzerinden internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden başvurunuzu yapmalısınız.

Ben iki kez mobil bankacılığı kullanarak Akbank’dan kredi çekmiştim. Çünkü Akbank’da hesabım vardı. İnanın, başvuru süresi 10 dakikayı geçmiyor. Umarım sizin başvurunuz da benimkisi gibi oldukça hızlı gerçekleşir ve sonuçlanır.

Şimdi dilerseniz, anında kredi veren bankalar ile ilgili açıklamalarımızı bankalara özgü olarak yapalım.

Önemli uyarı: Faiz oranları, sürekli değişkenlik gösterdiğinden kredi faiz oranlarını ilgili bankanın internet sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Enpara.com

Son zamanların en popüler banka uygulaması haline gelen enpara.com, birçok avantajlı kampanyaları ile adından ülkemizde sıkça söz ettiriyor. QNB Finansbank’a ait bir şubesiz banka uygulama modeli olan enpara.com, site veya mobil uygulama aracılığıyla müşterilerine uygun faizli anında kredi imkanı sunuyor. Bu banka uygulamasının bir şube modeli olmadığı için masraflarının az olduğunu ve düşük masraflı bir banka olması hasebiyle müşterilerine uygun imkanlar ve fırsatlar sağladığını görüyoruz. Bu nedenle, eğer bir enpara.com hesabını var ise mobil bankacılığı kullanarak anında kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Enpara.com’dan 30.000 TL’ye kadar  anında kredi çekme şansı yakalayabilirsiniz. Krediniz için en fazla 60 ay vade yapılabilmektedir. Eğer enparalı değilseniz, internet üzerinden başvurunuzu yaparak enpara.com’dan hesap açtırabilirsiniz. Bunun için başvuru sonra vereceğiniz adrese bir danışman gelerek kartınızı teslim edecektir. Kartınızı teslim aldıktan sonra internet veya mobil bankacılığı kullanarak kredi başvurusunda hemen bulunabilirsiniz.

İş Bankası İşCep

İş Bankası da anında kredi veren bankalardan birisidir. Hemen kredi başvurusu yapmak ve anında kredi tutarınızı hesabında görmek isteyenlerin adresi diyebilirim. İşCep uygulamanız var ise bu imkana sahipsiniz demektir. Yani, bir nevi hesabınızın olması ve internet veya mobil bankacılığa açık olması yeterli olacaktır.

İşCep’e başvurmanız durumunda kredi talebiniz, bankanın istediği kriterleri sağlamanız durumunda dakikalar içerisinde onaylanacaktır. Onay sonrası ise kredi tutarınız hesabınıza geçecektir. Bu kapsamda, 30.000 TL’ye kadar kredi çekebilmeniz mümkün. Daha yüksek tutarlarda kredi talebiniz olacak ise bunun için şubeye gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca, SMS üzerinden de kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Fakat, SMS ile başvuruda şöyle bir durum söz konusu: SMS ile başvuru yapmanız ve kredinizin onaylanması durumunda kredinizi çekebilmek için şubeye gitmeniz gerekecektir. Bu nedenle en doğru yolun mobil veya internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilmesi gerektiğini vurgulamalıyım.

Denizbank

Anında kredi çekebileceğiniz bankalardan birisi de Denizbank’tır. Denizbank internet şubesini kullanarak hemen kredi başvurusu yapabilir ve başvurunuz hemen sonuçlanarak kredi miktarınız anında hesabına yatabilmektedir.

Oldukça uygun faiz oranlarıyla size aradığınız hizmeti vermeye uygun bir banka olabilir. 55.000 TL’ye kadar kredi kullanmak imkanı sunan banka, farklı faiz oranları uygulamaktadır. Kredi vadesi 60 aya kadar mümkündür.

Diğer bankalara oranla faiz oranı yüksek olsa da anında kredi kullandırma hizmetini oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Eğer kredi puanının iyi durumdaysa ve Denizbank hesabınız var ise anında ve hemen kredi kullanabilirsiniz.

Akbank

Benim de anında kredi kullandığım bankalardan birisi de Akbank’tır. Almış olduğum hizmetten kesinlikle memnun kaldığımı söylemeliyim. Eğer Akbank hesabınız varsa Akbank Direkt uygulamasını indirerek kredi başvurunuzu hemen yaparak 10 dakika içinde kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılık seçenekleri mevcut. 7/24 kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Yeter ki, kredi puanınız yeterli olsun. Her saat diliminde, herhangi bir gün kredinizi hemen alabilirsiniz.

30.000 TL’ye kadar saniyeler içinde maksimum 60 ay vade imkanı ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

TEB

TEB, pratik kredi adıyla anında kredi ihtiyaçlarınızı karşılayan bir konumundadır. Kredi üst limiti 12.500 TL’dir. Çok yüksek kredi ihtiyacı olmayan vatandaşlarımız için gayet uygun bir kredi programıdır. TEB müşterisi olmasanız bile SMS üzerinden 4466’ya TC kimlik numaranızı göndererek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dosya masrafsız, kefilsiz kredi imkanlarından faydalanmak için Cepte TEB uygulamasını da indirebilirsiniz. 60 ay vade imkanıyla kredinizi kullanabilmek mümkündür.

QNB Finansbank

Anında kredi veren bankalar arasında yer alan ve bu bankalardan birisi de QNB Finansbank’tır. Hazır kredi imkanı sunan banka, müşterilerine çeşitli kolaylıkları da sağlamaktadır. 35.000 TL’ye kadar 60 aya kadar vade imkanıyla bu kredi fırsatından yararlanabilirsiniz.

Odeabank

Odeabank da anında kredi veren bankalar arasında yer alan en önemli bankalardan bir tanesidir. Anında kredi kullanacaksanız mutlaka bir Odeabank hesabınızın olması gerekir. Aksi takdirde şubeye gitmeniz söz konusu olacaktır. 60 ay vadeye kadar kredi kullanma şansı yakalayabilirsiniz. ”Nakit Hazır Kredi Kampanyası” ile ilgili başvuru işlemleri için detaylı bilgilere ulaşmanız faydanıza olabilir.

ING Bank

Son dönemin en popüler bankalarından birisi olan ING Bank, müşterilerine anında kredi imkanı sunuyor. Sahip olduğunuz kredi puanına göre uygulanacak faiz oranı da değişmektedir. Herkese aynı faiz oranı uygulamasını sonlandıran bankalardan birisidir. Eğer kredi puanınız yüksek ise ING Bank’dan uygun faizli kredi çekebilmeniz oldukça mümkün.

Yapı Kredi

Yapı kredi, anında kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Eğer Yapı Kredi Bankası müşterisiyseniz, kredi başvurusu sonrası krediniz anında hesabınıza yatacaktır. İnternet veya mobil bankacılığı kullanarak anında kredi başvurusu yapmanın mümkündür.

Aktif Bank

N Kolay Kredi sloganıyla kredi notu düşük olanlar da dahil olmak üzere birçok vatandaşımıza anında kredi kullandırma imkanı sunan Aktif Bank, bu anlamda diğer bankalardan ayrılmaktadır. Ancak, Aktif Bank’ın faiz oranı, diğer bankalara oranla daha yüksektir. 30.000 TL’ye kadar 60 ay vadeye kadar kredi imkanı sunan bankaya başvuru yapabilmek için Aktif Bank müşterisi olmak işleri kolaylaştırıyor. Ancak, üzülmeyin, eğer pasolig kartınız var ise kredi başvurunuz sonrası krediniz 5 dakika içinde hesabınıza yatırılıyor. Eğer Aktif Bank müşterisi değil iseniz, aynı gün içerisinde kargo sizi ziyaret ediyor ve 5 dakikada olmasa da aynı gün içerisinde kredi çekebiliyorsunuz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası da anında kredi veren önemli bankalardan birisidir. Kredi programı için eğer maaşınızı Garanti Bankası’ndan almıyorsanız üst limit 25.000 TL’dir. Eğer maaş müşterisi iseniz 75.000 TL’ye kadar anında kredi kullanabilirsiniz.

Diğer anında kredi veren bankalar hangileridir?

Yukarıda sıralanan bankaların yanı sıra başka bankaların da anında kredi programları bulunmaktadır. Yukarıda yer alan bankalara başvurabileceğiniz gibi aşağıda paylaşacağımız bankalara da başvurarak anında kredi rahatlığıyla kredinizi hesabınızda saniyeler içinde görebilmeniz mümkündür.

Peki ama hangileri bu bankalar? Şimdi dilerseniz, anında kredi veren diğer bankaları sizinle paylaşalım.

  • Ziraat Bankası
  • Burgan Bank
  • Fibabanka
  • Vakıfbank
  • Halk Bankası

Yukarıda paylaştığımız bankalara da kredi başvurusunda bulunarak anında kredi çekebilirsiniz.

Anında kredi veren bankalar için kimler başvuru yapamaz?

Bir başka yazımız olan sicili bozuk olana kredi veren bankalar 2019 isimli yazımızda ödeme geçmişi kötü olan kişiler ile ilgili durumu açıklamıştık. Ancak, burada konu biraz değişiyor.

Sicili bozuk olanlar kredi çekebilir ama acaba anında kredi kullanabilir mi?

Bu konuyu biraz açmak gerekiyor.

Şüphesiz ki, bankalar herkese kredi vermiyor. Kredi vermeden önce kredi vereceği kişiyi de oldukça kısa bir zaman içinde A’dan Z’ye araştırıyor. Risk analizi ile kredi verip vermeyeceğini ya da maksimum ne kadar tutarda kredi vereceğini de belirliyor. Ödeme geçmişi bozuk olan ya da yasal takipte olan kişilere de oldukça katı yaklaşıyor. Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar 2019 isimli yazımızda da bu konuyu ifade etmiştim. Hatta şunu söylemek gerekir ki, zor durumda olanların doğrudan bankalardan kredi çekebilmeleri oldukça güçtür.

Hal böyle olunca şube üzerinden bile kredi çekme konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın internet veya mobil üzerinden anında kredi çekebilmeleri imkansıza yakındır, diyebilirim.

Anında kredi veren bankalar 2021-2022 yazımızda bankaları ve kredi olanaklarını sizinle paylaşmaya çalıştık. Kredi, faiz ve banka konusundaki diğer yazılarımızdan yararlanmak için bizi takip edebilirsiniz.

Ayrıca, faturalı hatta kredi güvenilir mi? isimli yazımızı inceleyerek 15.000 TL’ye kadar nakit elde edebilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..