Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar 2019 konusu birçok vatandaşımızın çokça merak ettiği hususların başında geliyor.

Sponsor Reklamlar

Geçmişte yapılan hatalar, gelecekte ne yazık ki vatandaşlarımıza olumsuz bir şekilde yansıyor. Çekilen kredilerin geç ödenmesi ya da hiç ödenmemesi, kredi kartı ekstrelerinin ödenmemesi, esnek hesap limitleri kullanılarak ödemelerinin unutulması ve özellikle borçların uzun süreler boyunca ödenmemesi ve daha birçok sayabileceğim nedenlerden dolayı vatandaşlarımızın bu borçları için yasal takip başlatılmaktadır. Başka nedenlerden dolayı da yasal takibe düşmek elbette mümkündür.

Fakat, buradaki kritik husus, borcun uzun bir müddet boyunca ödenmemesidir. Hal böyle olunca yasal takip de kaçılmaz olmaktadır.

Bu yazıda neden yasal takibe düşülür ya da yasal takipten nasıl çıkılır vb. konulara detaylı bir şekilde değinmek istemiyorum. Konumuz yasal takipte olanların kredi alıp alamayacağı konusudur. Bu nedenle, yazımızda özellikle 2019 yılında yasal takipte olanlara kredi veren bankalara değinmeye çalışacağım.

Sponsor Reklamlar

Aynı zamanda takibe düşene kredi verilir mi? gibi soruların da cevabını vermeye çalışacağım. Elde ettiğimiz tecrübeleri de paylaşacağımız bu yazımız, umuyorum ki yasal takibe düşen vatandaşlarımıza bir nebze de olsa fayda sağlar.

Ancak, şunu en başından belirtelim, eğer borcunuz yasal takibe düşmüş ise tekrar kredi çekebilmeniz oldukça zor.

Tam bu noktada, bankalar kredi vermiyor ne yapabilirim? isimli yazımızdan daha fazla yararlanabilirsiniz.

Yasal takibe düşenler ne yapmalıdır?

Sponsor Reklamlar

Öncelikle olarak eğer mümkünse, biraz da şartlar zorlanarak vatandaşlarımız, kredi borçlarını kapatmalıdır. Yasal takipten bir an önce çıkmak, sizin için en önemli konu olacaktır. Borcun kapatılması ile durumunuz da yasal takipten çıkarılacaktır.

Borcumu ödeyebilmem için tekrar kredi çekmem lazım, diyenlerimiz olacaktır. Yeni bir kredi ihtiyacı ortaya çıkabilir bu durumda.

Peki ama bu durumda ne yapabilirsiniz? Burada iki seçenek var aslında.

Bunlardan birincisi, eğer bir taşınmazınız var ise bu taşınmazı ipotek ettirerek bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz.

İkincisi ise herhangi bir ipotek işlemi yapmadan bankalardan kredi talebinde bulunmanızdır. Çünkü, yasal takipte olanlara kredi veren bankalarımız ülkemizde bulunmaktadır. Özellikle kredi talebinde bulunurken mevcut kredi borcunuzu kapatacağınızı mutlaka belirtin. Bu durum, bankalar tarafından olumsuz karşılanmayacaktır.

Ancak, bu bankalardan çekeceğiniz kredinin vade ve faiz oranları biraz daha farklı olacaktır. Çünkü, banka sizi geri ödeme riski yüksek kişilerden birisi olarak değerlendireceğinden vade kısa, faiz oranı ise oldukça yüksek olacaktır.

Banka, bu durumda size yüksek faizli bir kredi imkanı sunacaktır. Bunun için de açıkçası, yapılacak çok fazla bir şey yok.

Faturalı hatta kredi güvenilir mi? isimli yazımızı inceleyerek 15.000 TL’ye kadar nakit elde edebilirsiniz.

Takibe düşene kredi verilir 2019?

Bankalardan alınan borçların ödenmemesi, vatandaşlarımızı çok zor durumlara sokmaktadır. Çünkü banka kapısı eğer kapanırsa, zor durumda müracaat edebileceğimiz en önemli kurum ile çalışamayız.

Bankalar da borcun ödenmemesi durumunda sabıkaya gerçekten büyük bir hassasiyetle ile yaklaşmaktadır. ”Borç ödeme geçmişi” bir bankanın en önemli veri kaynağıdır. Günümüz teknolojisinde ise artık borçlar, an ve an takip edilmekte ve yapılan işlem ve hareketler harika bir şekilde kayıt altına alınmaktadır.

Üst üste iki veya üç ay ödenmeyen banka borçları (krediler, kredi kartları, esnek hesaplar vb.) yasal takibe düşülmesine neden olmaktadır. Yasal takibe düşüldükten sonra da ne yazık ki borçlar, borç ile dahi kapatılamamaktadır.

Peki ama yasal takipte olanlar kredi çekebilir mi?

Sponsor Reklamlar

Bu soru sıklıkla sorulmaktadır. Bu soruyu dürüstlükle cevaplamakta fayda var.

Evet, yasal takibe düşenler tekrar kredi kullanabilirler. Asla kullanamazsınız, diyemeyiz. Ancak, şunu da ifade etmekte fayda var ki, oldukça zor kullanabilirsiniz.

Eğer bir taşınmazınız var ise kullanabilirsiniz. Ne ile? İpotek yöntemi ile.

Taşınmazınız veya tasarruflarınız, yasal takipten çıkmadan tekrar kredi kullanmanız ise oldukça güç.

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar 2019 hangileridir?

Banka borçlarını zamanında ödeyemeyen ve yasal takip listesine giren kişiler için kredi veren bankalar oldukça azdır. Yok mudur? Elbette vardır. Ancak, mevcut borcunuzu yapılandırmadan ya da kapatmadan size kredi veren banka bulabilmeniz pek mümkün değildir. Bu nedenle, yasal takipte olanlara kredi veren bankalar listesini paylaştığımızda lütfen bu durumu da göz önünde bulundurunuz.

Şimdi dilerseniz, bu bankalara yer verelim. İşte yasal takipte olanlara kredi veren bankalar listesi.

 1. Denizbank
 2. Teb
 3. ICBC
 4. Finansbank
 5. Ziraat Bankası
 6. Vakıfbank
 7. Şekerbank
 8. Burgan Bank
 9. Aktif Bank

Ancak, şunu da ifade etmekte fayda var: Daha önce çalıştığınız banka ile kredi talebinde bulunmadan önce mutlaka irtibata geçmelisiniz. Yapılandırma durumu, yeni kredi ile eski borcu ödeme durumu vb. konuları görüşmelisiniz. Kredi faiz oranları artık sizin için oldukça yüksek olacaktır. Aylık % 1,55 civarında olan faiz oranları, sizin için % 2,90 civarında belirlenecektir.

Bankaların yasal takibe düşen müşterilerine genellikle 5 yıl gibi bir süre zarfında kredi vermediklerini biliyoruz. Genel bir durum bu tabi ki. 5 yıl boyunca bankaya olan borçlarını düzenli ödeyenlerin notlarının da yükselmesiyle hiç bir şekilde kredi çekme sorunu yaşamadıklarını görüyoruz.

Hal böyle olunca, siz de böyle bir husus ile karşılaşabilirsiniz. Banka, sizden borcunuzu ödemeniz gerektiğini, 5 yıl boyunca kredi çekemeyeceğinizi söyleyebilir. Bu durumda, diğer bankalar ile mutlaka görüşün derim. Özellikle Aktif Bank ile. Aktif Bank‘ın yasal takipte olanlara verebileceği azami 30.000 TL’lik bir kredi seçeneği bulunmaktadır. Kredi faiz oranı yüksek. Başvurmaktan zarar gelmez diye düşünüyorum.

Yasal takipte olanlar kredi çekemez ise ne yapmalıdır?

En azından ne yapmamanız gerektiğini açıkça söylemeliyim. Kesinlikle ama kesinlikle yasal olmayan yollardan borç para almayınız. Tefecilere bulaşmayınız. Aksi takdirde, güncel olan borcunuzu kat ve kat fazlasıyla ödemek zorunda kalır ve daha güç durumlara düşersiniz.

Unutmayın, tefeciden alacağınız, borcunuzu karşılayacak para sadece günü kurtaracaktır. Geleceğinizi planlamadan yapılan işlemler, sizi daha da kötü duruma sokacaktır.

Peki ama ne yapmalıyım?

Bu durumda, yakınlarınızın üzerinden kredi çekmeyi öneririm. Eşiniz, babanız, anneniz, kardeşiniz veya size güvenen bir arkadaşınızın üzerinden uygun faizli kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Böylelikle hem tefecilere bulaşmamış olursunuz, hem de borcunuzdan kurtularak daha rahat bir şekilde yaşamaya başlarsınız.

En güvenilir yol bu gibi.

Yasal takipte olanlar, özellikle kredi sicil affı 2019 son durum isimli yazımızı da okuyabilirler.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..

2 Sorular ve Yorumlar
 1. ESRA diyor ki:

  Merhaba lütfen bana ulaşabilirmisiniz. 10,000 tl ye acil ihtiyacım var. 11 yıldır sgk lı olarak aynı işyerinde çalışıyorum gelirim 4,000 tl dir. Daha önceki olumsuzluklar yüzünden ödeme durumum olmasına rağmen bankadan kredi çekemiyorum sizin aracılığınızla çekmek istiyorum. Çok acil dönüş yaparsınız sevinirim.

 2. Sebnem.bas diyor ki:

  Suanda..ing.avukatlik.odeabanktayapilandirma.var.hirbir.yerden.kiredi.alamiyorum.bana.yardimci.olurmusunuz

Paylaş