Bankalar Kredi Vermiyor 2018 Nasıl Para Bulabilirim? Ne Yapmalıyım?

Bankalar kredi vermiyor 2018 nasıl para bulabilirim? Ne yapmalıyım? Kredi nasıl alabilirim? Nereden para bulabilirim, alabilirim? Bankalar kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim? Bankalar kredi vermiyor ne yapabilirim? Bankalar kredi vermiyor ama paraya ihtiyacım var, para lazım diyenler için hazırlamış olduğumuz bu yazı eminiz ki işinize çok yarayacaktır.

Bankalar kredi vermiyor ise bu aşağıda paylaşacağım methodları gündeminize almalısınız.

Hayatın insana ne getireceğini bazen kestiremiyoruz. Yapılan borçlar, ödenemeyen taksitler, kredi kartı ekstreleri insanı zor durumda bırakabiliyor. Hal böyle olunca, az da olsa nakit paraya ihtiyaç duyulduğunda insan kendisini gerçekten çaresiz hissediyor. Ancak, bu gibi durumlarda tamamen ümitsiz olmamak gerekiyor. ”Bankalar kredi vermiyor” çaresizliğine kapılıp oturup beklemek size hiçbir şey kazandırmayacak çünkü.

Para elde etme noktasında her zaman alternatif yöntemler olmuştur. Önemli olan bu alternatif yöntemlerin size sonradan daha da fazla zarar vermemesidir. Evet, tefecilerden bahsediyorum. Tefecilere asla bulaşmamanız gerektiğini daha konuya giriş yapmadan vurgulamak istiyorum.

Yazımızda bankalar kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim de dahil olmak üzere birçok sorunuzun cevabı olacak nitelikte alternatif yöntemi size sunacağım. Bazıları oldukça basit olsa da aklınıza bile gelmemiş olabilir. Denemekte yarar var.

Eğer bankalar kredi vermiyor ve zor durumda iseniz nasıl para bulabilirsiniz, ne yapmalısınız, kredi çekebilir misiniz vb. alternatif tüm soruların cevaplarına geçebiliriz şimdi.

Bankalar kredi vermiyor 2018 nasıl para bulabilirim? Ne yapmalıyım?

Bankalar kredi vermiyor para lazım diyenler için 2018 yılında nasıl para bulabileceğinizi anlatacağım tam 9 adet alternatif yöntemden bahsedeceğim sizlere. Bu alternatif yöntemlerden birden fazlası işinize yarayabilir de, hiç birisi işinize yaramayabilir de. Bu nedenle, kimin ne durumda olduğunu bilmediğim için özel alternatif yöntemlerden bahsedemeyeceğim.

Şimdi arzu ederseniz, bu yöntemlerin detaylarına ve uyarılarımıza geçelim.

Yöntem 1: Bankalar kredi vermiyor, kredi nasıl alabilirim? Bankalardan kredi şansınızı son defa tekrar deneyin

İlk olarak, nakit ihtiyacınızı bankalar aracılığıyla gidermeye çalışmalısınız. Ancak, bu yönteme karşılık bankalar kredi vermiyor diyeceksinizdir. Ancak, bazı bankaların özellikle kredi verme konusunda çok fazla katı olmadığını biliyorum. En azından katı kuralları yok. Bu bankalara kredi başvurusunda bulunmadığınız varsayımından hareketle size öncelikle her ihtimale karşılık bu bankaları önermek istiyorum. Aslında sicili bozuk olana kredi veren bankalar isimli yazımızda bu bankalardan bahsetmiştik, tekrar yinelemekte fayda var diye düşünüyorum.

Aşağıdaki bankalar, bir nebze de olsa kredi verme konusunda daha esnek olan bankalardır.

  • Aktif Bank
  • Burgan Bank
  • TEB
  • Alternatif Bank
  • Fiba Bank
  • Odea Bank

Ancak, bu bankalar arasından Aktif Bank’ı özellikle öne çıkarmak istiyorum. Aktif Bank, kötü kredi notuna sahip vatandaşlarımıza kolay kredi veren bankaların başında geliyor. Düşük kredi notunuza rağmen Aktif Bank’dan kredi çekebilme olasılığınız var. Buradan gerekli açıklamaları inceledikten sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak, sürekli kredi başvurusunda bulunup red cevabı almanızın da kredi notunuzu düşüreceğini unutmayın. Bu konuda, sınırsızca kredi başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın hata yaptıklarını belirtmek istiyorum. Kredi başvurunuzun reddedilmesi kredi notuzu düşürmektedir. Bu nedenle, nokta atışı kredi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Öyle bir bankaya başvuru yapmalısınız ki, o banka kredi başvurunuzu reddettiğinde diğer bankaların da kredi vermeyeceğini anlamalısınız. Bu bankalardan birisi de Aktif Bank’tır.

Özellikle, kredi başvurusu yapmadan önce Hangi Banka Kaç Puana Kredi Veriyor? isimli yazımızı da inceleyerek nokta atışı kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Umarım, banka kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim diyenlere bu başlıkta yardımcı olmuşumdur.

Eğer, hiçbir bankanın size kredi vermeyeceği konusunda eminseniz, (kredi notunuzu öğrenerek ve yukarıdaki yazımızı inceleyerek bunu netleştirebilirsiniz.) bankalar üzerinden kredi çekmeyi daha fazla zorlamamalısınız. Hem enerjinize yazık, hem de kredi notuzu daha da düşürür bu durum.

Ayrıca, borçlarınızı kapatmaya yönelik olarak kredi kullanabilme şansınız vardır. Üstelik kredi notunuz düşük olsa bile. Bu seçeneği de göz ardı etmemelisiniz.

İlgili içerik: Borç kapatma kredisi 2018

Diğer yöntemleri incelemenizi tavsiye ederim.

                                 Bankalar kredi vermiyor, ne yapabilirim?

Yöntem 2: Faturalı hatta kredi kullanın

Eğer bankalar kredi vermiyor ve kredi ihtiyacınız 5.000 TL civarı ve aşağısında bir tutar ise faturalı hatta kredi yöntemi ile nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Nasıl mı? Bunu asla yapabileceklerini söyleyen kişi ve kurumlara yaptırmamalısınız. Bizzat bu işlemi siz yapmalısınız. Faturalı hattınız üzerine en pahalı marka ve model olan iPhone X almanız ve bu telefonu satmanız zarar etmemeniz adına oldukça önemlidir. Aksi takdirde, en az 500 TL zarar edersiniz. Komisyonculara asla paranızı kaptırmayın!

Hattınız üzerine cep telefonunu alarak ve aldıktan sonra bu telefonu Let’s go gibi platformlardan satışa çıkararak kısa sürede 5.000 TL gibi bir parayı elde edebilirsiniz. Faturalı hat sayınız kadar bunu tekrarlamak ise mümkün.

Ayrıca, eşinizin ve yakınlarınızın da faturalı hattı varsa aynı işlemi onların için de yaparak 15.000 – 20.000 TL’ye kadar nakit elde edebilirsiniz.

Eğer 5.000 TL’nin çok üzerinde krediye ihtiyacınız varsa diğer alternatif yöntemleri inceleyebilirsiniz.

Yöntem 3: Kredi sicil affı 2018’i bekleyin

Eğer acil bir şekilde kredi ihtiyacınız yoksa biraz beklemelisiniz. Çünkü, kredi sicil affının 2018 yılında ilan edileceği sıklıkla dile getiriliyor. 2017 yılında ilan edilen kredi sicil affının kimseye bir faydası olmadı ve bunu hükümet gördü. Aynı hatayı tekrar yapacaklarını sanmıyorum. Bankalara hiçbir yaptırım getirmeyen bir kredi sicil affının kimseye bir faydasının olmadığını herkes farketti. Bu nedenle, 2018 yılında sicili bozuk, kredi alamayan vatandaşlarımıza yönelik ilan edilecek bir kredi sicil affından siz de faydalanabilirsiniz.

Eğer, acil bir şekilde paraya ihtiyacınız varsa diğer yöntemleri incelemeye devam edebilirsiniz.

Bankalar kredi vermiyor, ne yapmalıyım?

Yöntem 4: Senet ile altın satın alın

Bu yöntem, oldukça etkilidir. Ancak, gerekli araştırmayı yapan, gerekli bağlantıları olan için etkilidir. Çünkü, senetle altın satan kuyumcu sayısı çok fazla yoktur. Burada işleyen en etkili yöntem, referans yöntemidir. Yani, size bir nevi referans olacak, ilgili kuyumcular ile tanıştıracak ilgili bazı kişilerin olması işinizi çok kolaylaştıracaktır. Bu durumda, senet karşılığında hatırı sayılır bir tutarda altın satın alabilir ve ilgili altınları aynı kuyumcu da bozdurabilirsiniz. Genelde alış ve satış kuru arasındaki fark da kuyumcuya kaldığından bu satış ve alış işlemini bazı kuyumcular yapabilmektedir. Eğer geliriniz varsa memursanız, kendinizi tanıtarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yöntemde, kuyumculara asla bankadan kredi çekemediğinizi, acil paraya ihtiyacınızın olduğunu söylemeyin. Size güven duymazlar bu durumda. Düğün alışverişi yapacağınızı, memur ya da aylık ücretli işçi olduğunuzu, taksit taksit ödemelerini gerçekleştirebileceğinizi belirtin. Senet karşılığında kuyumcuları ikna edebilirsiniz. Bu durumda, altınları başka kuyumcuda bozdurmalısınız.

Yöntem 5: Senediniz veya çekiniz varsa faktoring şirketlerinde kırdırın

Bu yöntem, daha çok elinde alacak senedi veya çeki olanlar için geçerlidir. Eğer alacak senedinizi veya çekinizi nakite çeviremiyorsanız, bu belgeleri komisyon karşılığında faktoring şirketlerinde kırdırabilir ve hemen nakite çevirebilirsiniz. Örneğin, elinizde 100.000 TL’lik bir alacak senedi varsa bu senedi faktoring şirketine devrederek karşılığında 90.000 TL alabilirsiniz. Aynı durum, çek için de geçerlidir. Her ne kadar çekte vade olmasa da ülkemizde vadeli çekler adeta popüler hale gelmiştir. Çekinizin vadesi varsa hiç beklemeden bu faktoring şirketlerinde bozdurabilirsiniz. Tabi ki, komisyon karşılığında.

Yöntem 6: Elektronik ve değerli eşyalarınızı online platformlarda satışa çıkarın

Bu yöntem, çok acil durumda olanlar için geçerli olabilecek bir yöntemdir. İnsanların ne kadar zor durumda olduğunu bilemeyiz. Bu durumda, tefecilerin eline düşmektense teknoloji tabanlı ürünlerinizi satışa çıkararak para elde etmek daha az zararlı bir yöntem olacaktır.

Özellikle temiz kullanılmış, kutusu ve faturası muhafaza edilmiş elektronik ürünlerin 2. el piyasasında alıcısı oldukça fazla oluyor. Biraz da fiyatı düşürerek istediğiniz hızda bu eşyalarınızı satabilirsiniz.

2. el piyasasında özellikle LED TV’ler, cep telefonları, tabletler, dizüstü bilgisayarlar oldukça hızlı satılabilmektedir. Her ne kadar üzücü bir durum olsa da tekrar belirtmek istiyorum ki, tefecilerin eline düşmekten iyidir.

Yöntem 7: Yakınlarınızın adına kredi başvurusunda bulunun

Bankalar kredi vermiyor kapsamında bu yöntem de oldukça işe yarayan alternatif bir yoldur. Eğer kredi notu düşük değilse eşinizin adına kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eşinizin haricinde, babanız, anneniz, kardeşiniz veya yakın bir arkadaşınızın adına da kredi kullanabilirsiniz. Bu durumda, kullanılan kredinin taksitlerini asla geciktirmemelisiniz. Aksi takdirde, adına kredi kullandığınız kişiyi gelecekte zor durumda bırakırsınız. Bu nedenle, bu yöntemde güven ve sadakat oldukça ön plandadır.

Bu kişiler adına anında kredi veren bankalar seçeneğini de kullanabilirsiniz.

İlgili içerik: Memurlar en fazla ne kadar kredi çekebilir?

Yöntem 8: Kredi kartınızı nakite çevirin

Eğer hala elinizde veya yakınlarınızda nakit ihtiyacınızı karşılayacak kadar limiti olan bir kredi kartı var ise bu kredi kartı, nakit avansa kapalı olsa da nakite çevirebilirsiniz. Şöyle ki, bunu artık her kuyumcu yapıyor: Kredi kartınızı yanınıza alarak bir kuyumcuya girin ve pos cihazından limit dahilinde belirlediğiniz tutar kadar çekim yaptırmak istediğinizi söyleyin. % 5 komisyon ile kuyumcu size nakit verecektir.

Örneğin, 4.000 TL çekim yaptırdınız, bu durumda elinize geçecek nakit 3.800 TL olacaktır.

                         Bankalar kredi vermiyor, ne yapabilirim

Yöntem 9: Size güvenenlerden borç para isteyin

Yarın kimin ne olacağı belli değil. Bunun utanması sıkılması olmaz. Size güvenenleri üzmeyecekseniz, yakınlarınızdan borç para isteyin. Eğer onları mağdur etmek istemiyorsanız, alacağınız borcun cinsi altın veya dolar yapabilirsiniz. Yani, altın veya dolar olarak borç almak istediğinizi söyleyin ki, onları mağdur etmeyeceğinizi bilsinler.

Hiç kuşkusuz, bu durumda tefecilerin eline düşmekten çok daha iyidir.

Önemli Uyarı: Son zamanlarda insanların zor durumundan faydalanmak isteyen kişi ve kurum sayısı çok fazla arttı. Böbreklerini, organlarını satarak para bulmaya çalışan çok vatandaşımız türedi. Tefecilerin eline düşerek gereğinden çok çok fazla faiz ödemeye razı insanımıza hiç değinmiyorum bile. Biliyorum, zor durumdasınız. Ancak, borcu daha fazla borçla kapatmak felaket getirir. Hiç mi mantıksız gelmiyor borcu daha fazla borçla kapatmak? Sonunuz felaket olmasın lütfen. Öncelikle, borçlarınıza odaklanın, onları kapatmayı tek hedefiniz haline getirin. Emin olun, gerisi gelecektir. Bankalar kredi vermiyor nereden para bulabilirim sorusunun cevabı olan yukarıdaki 9 alternatif yöntemin birini veya birkaçını kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..