Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2019

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar 2019 diye her yeri arıyor tarıyorsunuz biliyorum. Yeni yöntemleri kattığım bu yazımla umarım size yol gösterebilirim.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar 2019: Sicili bozuk olana kredi 2019: gibi arayışlarda olduğunuzu çok iyi biliyorum. Birçoğunuz çaresiz bir şekilde sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2019 arayışlarınızdan ret cevabı alıyorsunuz.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar 2019 konusu bu nedenle, 2019 yılında özellikle sicili bozulmuş, borç ödeme geçmişi bozuk olan insanlarımız tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Çünkü sicili bozuk vatandaşlarımız ne yazık ki çoğu bankadan kredi çekememektedir ve ihtiyaçları nedeniyle ciddi sorun ve problemler yaşamaktadır. Bu sorunlara tabiri caizse akbabalar hemen üşüşüp, sizleri kandırmaya çalışmaktadır. Bu sorunları bertaraf etmek için banka veya kredi sicili bozulmuş olan ülke vatandaşlarımıza kredi veren bankaların tespiti oldukça önemlidir. Çünkü ne yazık ki her banka, riskli gruptaki insanlara kredi vermemektedir. Bu nedenle, sicili bozuk olana kredi veren bankalar ile vermeyen bankaları ayırt etmek gerekiyor ki zaman kaybı, vakit kaybı yaşanmasın.

Öncelikle, bu yazıya kadar geldiyseniz, sicilim bozuk kredi almak istiyorum dediğinizi duyar gibiyim. Merak etmeyin, yazımız size bu konuda her türlü ayrıntılı bilgiyi sunmaya çalışacak ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Ne kadar zor durumda olduğunuzu tahmin etmek hiç de zor değil. Bu sebeple, olabildiğince çözüm yolları üzerinden deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım. İfade ettiklerim üzerine gerekli çalışma ve araştırmaları yürütürseniz, öyle ümit ediyorum ki kendi özel durumunuza uygun çözüm yolları bulacaksınız.

Her birimizin durumu farklı olsa da genellikle ödenmeyen borçlar yüzünden sicilin bozulduğunu biliyoruz. Bu sebeple, sicili bozuk olanların nasıl kredi çekebileceklerini, kendilerine farklı yollar ile nasıl nakit oluşturabileceklerini anlatacağım. Ve son olarak, sicili bozuk olana kredi veren bankalar listesi üzerinden bankaların isimlerini sıralayacağım.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2019

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar bakımından ülkemizde sicili bozuklara kredi veren bankalar oldukça fazladır. Banka şube bilgilerini sizlere iletmek gerekirse, 2019 yılı itibariyle ülkemizde toplam 47 banka bulunmaktadır. Toplam yurt içi şube sayısı 10.431’dır. Yurt dışı şube sayısı ise sadece 69’dur.

Öncelikle 2019 yılı itibariyle sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların hangi kredileri verebileceğini ifade edelim.

 1. Borç kapatma kredisi
 2. Yapılandırma kredisi

Bu iki kredi türü de mevcut borcunuzun kapanmasına yönelik kredilerdir. Yani, mevcut borcunuzu kapatmadan ayrıca kredi alabilmeniz gerçekten çok ama çok zordur. Bu da banka siciliniz açısından oldukça yaklaşabilecek tehditleri başınızdan savma anlamında olumlu bir durumdur.

Ayrı bir ihtiyacınız söz konusu oldu diyelim. Siciliniz bozuk. Burada talep edeceğiniz miktar da önemli. 50.000 TL alamazsınız. Ancak 3.000 TL alabilirsiniz. Buna karar verecek olan merci bankalardır. Bu hususta da bankadan bankaya farklılıklar söz konusu olabilir. A Bankası, talebinizi olumlu karşılarken B Bankası olumsuz bir cevap verebilir.

Peki ama hangi bankalara başvuru yapabilirim? Benim size önereceğim beş temel banka vardır. 47 bankanın 40’ı hemen hemen bozuk sicile kredi vermez. Ancak, şansınızı aşağıda paylaşacağım bankalara başvurarak deneyebilirsiniz.

Sicili Bozuk olana Kredi Veren Bankalar 2019 Listesi

 • Aktif Bank
 • Burgan Bank
 • TEB
 • Alternatif Bank
 • Fiba Bank
 • Odea Bank

Yukarıdaki bankalara kredi başvurusu yapmanızı öneririm. İnternet üzerinde de kredi başvuruları artık alınabiliyor. Eğer çok yüksek meblağlı kredi talebini söz konusu olacak ise şubeye gitmelisiniz. Bu ayrımı yapmanız boşa çaba sarf etmenizi önleyecektir.

Eğer, yukarıdaki bankalar dahi size kredi verme noktasında olumsuz cevap verdiler ise alternatif çözüm yollarını aramaya başlamalısınız. Size bu konuda da bazı çözüm yolları sunacağım.

Sicilin bozuk olmasının kredi veren bankalar için anlamı

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar bakımından kullanılan krediler veya kredi kartları sonrası gerekli ödemeleri zamanında veya hiç yapmayanların sicilleri bozulmaktadır. Bankalar tarafından her müşteriye ait bir sicil bulunmaktadır. Bu sicil, merkezden gelen bir bilgidir aslında. Müşterinin borç ödeme geçmişini yansıtmaktadır. Sicilin bozuk olması, müşterinin daha önce kullandığı kredi veya kredi kartının borç ve taksitlerini zamanında ödemediğinin ifadesidir. Eğer birçok defa borcunuzu zamanında ödemediyseniz ve bunu alışkanlık haline getirdiyseniz sicilinizin bozulmuş olması içten bile değildir. Kredi kayıt bürosu tarafından sicilinizin olumsuz değerlendirilmesi durumunda ise zorlu süreç sizin için başlayacaktır. O saatten sonra tabiri caizse bankalara kuş tutsanız dahi yaranamayacağınız günler çok yakın anlamını taşımaya başlamış demektir.

Sicilinizin bozuk olup olmadığını Findex puanınız üzerinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca, hangi banka kaç puanla kredi veriyor? isimli makalemiz de size bu konuda yardımcı olacaktır.

Eğer siciliniz çok fazla bozuk ise yani findeks puanınız oldukça aşağı seviyedeyse ise (Beş yüz gibi) borcunuzu ödeseniz dahi beş yıl boyunca kredi çekmekte zorlanacağınızı ifade etmek durumundayım. Bu durumda yakınlarınız aracılığıyla kredi çekmek dışında çok fazla bir alternatifiniz kalmayacaktır.

Ancak, siciliniz çok fazla bozuk değil ise yani kara listeye girmediyseniz, kredi çekebilme şansınız oldukça fazladır.

Bu iki ayrımı doğru yapmakta fayda var diye düşünüyorum. Çünkü bu ayrımları yapmadığımız takdirde, çok önemli ayrıntıları teşbihte hata olmasın çorba misali karıştırabilmemiz kuvvetle muhtemel bir hal alabilmektedir.

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum, mümkün mü?

Eğer, bankalar kredi başvurunuza olumsuz yanıt verdiler ise iki farklı yöntemi kullanmaktan başka çareniz ne yazık ki genellikle kalmamaktadır. Üzgünüm ama bu arada başta da dediğim gibi bir konuyu vurgulamak istiyorum. Sakın başkalarının size başka başka yollar var deyip sizi kandırmalarına asla müsaade etmeyin. Aksi takdirde geri dönüşü olmayacak yollara girmenizin size şah damarınızdan dahi yakın olması an meselesi olabilecektir.

Sicili Bozuk olana kredi: İpotekli kredi başvurusu

Kendi üzerinize, adınıza kayıtlı bir taşınmazınız varsa bu taşınmazı ipotek ettirerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Böylece, bankalar risk durumunuzu bu taşınmaza göre yeniden değerlendireceklerdir. Bu sayede kredi çekme şansınız oldukça artacaktır. İpotek ettireceğiniz taşınmaz ile çekeceğiniz kredi miktarının birbiri ile uyumlu olmasını banka gözetecektir. Bu nedenle, taşınmazınız için bir eksper atayacak ve durum tespiti yaptıracaktır.

Sicili Bozuk olana kredi:

Kefil ile kredi başvurusu

Kefil ile kredi başvurusunda bulunmak da bir çözüm olabilir. Bu sayede, sicili bozuk olanlar dahi kredi çekebilmektedir. Kefilin durumunu göz önünde bulundurarak bankaların, sicili bozuk olan kişilere kredi verdiğini görüyoruz. Ancak, kefilin de bazı şartlara sahip olması gerekmektedir. Bankalar, her kefili geçerli saymamaktadır. Peki ama nedir bu şartlar?

Aslında şartlardan ziyade kimlerin kefil olabileceği önemlidir. Kolay bir kredi için aşağıdaki kişileri kefil göstermeniz gerekmektedir.

 • Memur veya işçiler
 • Tüccar ve sanatkarlar
 • Doktor
 • Avukat
 • Mühendis

Yukarıdaki kişilerden birisinin size kefil olması, kredi talebinin olumlu sonuçlanması için bir fırsattır. Tabii ki bu kişilerin de banka geçmişlerini iyi incelemek elzemdir. Aksi takdirde bir faydası olmayacaktır. Boş yere zaman kaybı yaşamanızı istemem.

Bu arada Sicili bozuk olanlar, özellikle kredi sicil affı 2019 son dakika isimli yazımızı da mutlaka okumalı. Çıkması muhtemel yasa ile ilgili son gelişmeleri oradan veriyoruz.

Sonuç olarak sicili bozuk olana kredi veren bankalar 2019 konusunda bir talebiniz, bir deneyiminiz veya sorunuz olursa, aşağıdaki yorum kısmında bizlere ulaşabilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..

2 Sorular ve Yorumlar
 1. vecih karabulut diyor ki:

  sicili bozuk acil kredi 2500tl lazam.

 2. emirhan diyor ki:

  sicil kötü acil10000 tl lazım