Faturalı Hatta Kredi 2019 Nasıl Oluyor? Güvenilir Mi? (Başvurusu)

Faturalı hatta kredi konusu 2019 yılında da gündemdeki yerini koruyor. Her gün yüzlerce kişi bu uygulama sayesinde nakit ihtiyaçlarını (kredi demeyeceğim) gideriyorlar. Neden kredi demediğimi anlatacağım aşağıda.

Sponsor Reklamlar

Ancak, bu uygulama ile birçok vatandaşımız zarar ediyor. Elbette zarar söz konusu olacak ama bu zararı ne kadar azaltabilirseniz, cebinize girecek para da o kadar çok olacak aslında.

Sizlere, bu yazımda, bu sistemin ne kadar güvenilir olduğunu, nasıl olduğunu, ne yapmanız gerektiğini tüm detayları ile anlatacağım. Bir de bir ricam olacak, bu yazımızı olabildiğince çeşitli platformlarda paylaşalım. Paylaşalım ki, komisyoncular zengin olacağına, zor durumda olan sicili bozuk olan kardeşlerimizin zararı daha az olsun.

Sizlere ne kadar yardımcı olabilirsem, o derece mutlu olacağımı biliyorum çünkü. Şimdi dilerseniz, geçelim bu uygulamayı anlatmaya.

Sponsor Reklamlar

Faturalı hatta kredi 2019 nedir?

Bir kere faturalı hatta kredi durumu filan söz konusu değil. Yani, faturalı hatta karşılık kredi filan kullanmıyorsunuz. Ne oluyor peki?

Olan şu: En az 6 ay aktif faturalı hat kullanıcısının kimlik bilgileri alınıyor. Yetkili bayiler üzerinden bu faturalı hattın sahibi üzerine akıllı cihaz alınıyor. Yani cep telefonu. Bu satın alınan cep telefonu, tekrar bayiye veya başka bir bayiye oldukça düşük bir tutara satılıyor. Elde edilen para da faturalı hattın sahibine aktarılıyor. Faturalı hattın sahibi bu paraya karşılık, her ay düzenli olarak bu cep telefonun taksitlerini hattın faturası üzerinden ödüyor.

Ben diyorum ki: Faturalı hattınız üzerinden cep telefonunuzu kendiniz alın. Bu cep telefonunu kendiniz satın ve daha düşük zararla nakit ihtiyacınızı giderin.

Sponsor Reklamlar

Faturalı hatta kredi dediğimiz durum budur. Bunu siz de yapabilirsiniz. Sizin adınıza bu işlemi yapan komisyonculara para kaptırmadan hem de!

Biz bu yazıyı ne kadar paylaşırsak, zor durumda olan vatandaşlarımız da bu komisyonculara para kaptırmamış olur. Belki, konuyu siz biliyorsunuz ama faturalı hat üzerinden ciddi ciddi kredi aldığını sanan vatandaşlarımız oluyor.

Faturalı hatta kredi güvenilir mi?

Eğer kendiniz faturalı hattınız üzerinden cep telefonu alır, bu telefonu çeşitli online mecralar aracılığıyla satarak nakit ihtiyacınızı giderirseniz, oldukça güvenilir bir işlem yapmış olursunuz. En azından satış işlemini kendiniz gerçekleştirirsiniz. Ancak, ne olduğunu bilmediğiniz, bu işlemi size yapacağını vaadedenlere kimlik bilgilerinizi verirseniz, ne olacağını da kestiremezsiniz.

En azından, sizin adınıza bunu yapsalar bile, paranızı hesabınıza yatırsalar bile kazıklandığınızı bilin. 500 TL ile 1000 TL arasında komisyon alan bu avcılara sakın buluşmamalısınız. Çünkü ne oldukları da belli değil.

Faturalı hatta kredi nasıl oluyor? Nasıl olmalıdır?

Faturalı hatta kredi işleminin nasıl olduğunu yukarıda anlattım, daha sistematik bir şekilde tekrar ifade edelim.

  • Kimlik bilgileriniz üzerinden faturalı hattınıza cep telefonu alıyorlar.
  • Tanımlanan cep telefonunu piyasa fiyatının çok aşağısında satıyor ve komisyon alıyorlar.
  • Sonra hesabınıza bu parayı aktarıyorlar.
  • Faturalı hattınız üzerinden bu cep telefonunun her ay taksitlerini ödüyorsunuz.

Peki ama nasıl olmalıdır bu uygulama?

  • Öncelikle faturalı hattınız hangi GSM şirketine aitse yetkili bayiye gidiyorsunuz. Vodafone mu, Turkcell mi, Türk Telekom Avea mı? İlgili bayiye gidiyorsunuz.
  • Faturalı hattınız üzerine cep telefonu almak istediğinizi söylüyorsunuz. Peki ama nasıl bir telefon? Evet, söylüyorum: En pahalısını satın almalısınız! Özellikle iPhone almanızı öneriyorum. Kesinlikle Samsung veya diğer markaları almayınız. Çünkü bu markaların 2. el piyasası oldukça düşüktür. Zarar edersiniz. Mümkünse iphone X alıyorsunuz. Mümkün değilse iphone 8 128 GB modelini alabilirsiniz.
  • Aldığınız bu cep telefonu internette satışa çıkarınız. Kesinlikle telefon pazarı vb. yerlere gidip de satış yapmayın. Kutusunda olsa bile fiyatı öldürmeye çalışacaklardır.

Peki nasıl satalım?

  • Google’da almış olduğunuz telefonun piyasa fiyatını araştın. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:
  • Google arama çubuğuna telefonunuzun markasını kısaca yazın ve yanına Akakçe yazın.
Sponsor Reklamlar

Şu şekilde örnek vereyim: ”IPHONE X 64 GB  Akakçe”

  • Bu şekilde akakçe sitesine giriş yapınız ve almış olduğunuz cep telefonunun en ucuz piyasa fiyatını kısa yoldan öğrenmiş olun.

Varsayalım ki, ilgili telefonun internetteki en ucuz fiyatı 5.200 TL.

Siz online satış platformlarından telefonunuzun satış fiyatını 200 TL aşağısına yani 5.000 TL’ye satışa çıkarın ve bekleyin. Telefonunuz kısa sürede satılacaktır.

Satamadınız mı? En yakın arkadaşlarınıza, akrabalarınıza, dostalarınıza 200-300 TL aşağısına satmaya çalışın.

Peki, komisyoncular ne yapıyor?

5.200 TL’lik telefona karşılık size 4.000 – 4.500 TL gibi bir tutar yatırıyorlar. Üstelik 36 ay boyunca bu telefonun taksitlerini ödediğinizi düşünürsek inanılmaz zarar ediyorsunuz.

Faturalı hatta kredi şartları 2019 nelerdir?

En az 6 ay faturalı hat kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Faturalarınızı düzenli ödemiş olmanız da puanınızı yükseltmektedir. Faturalarınızı düzenli olarak ödememiş olmanız ise hattınız üzerine cep telefonu almanızı engelleyecektir.

Ayrıca, cihaz kampanyalarında bazı durumlarda ceza alma durumu olabiliyor. Son 2 yılda cihaz kampanyalarından ceza almamış olmanız gerekmektedir.

Başka bir şart aranmıyor. Kredi siciliniz bozuk olsa da faturalı hattınız üzerinden cep telefonu alabilirsiniz.

Ayrıca, sicili bozuk olana kredi veren bankalar 2019 isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..

Paylaş