Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir 2019? (8-10 Yaşa Veren Bankalar)

Yazımızda araç kredisi kaç yaşa kadar verilir 2019 yılında? sorusunun cevabını bulabileceksiniz. Aynı zamanda 2008, 2009, 2010, 2011 ve 2012 model araçlara kredi çıkar mı? 8 yaş ve 10 yaş araç kredisi veren bankalar hangileridir? 2. el taşıt kredisi kaç yaşa kadar verilir? ve daha birçok sorunun da cevabını öğrenmiş olacaksınız.

Şimdi dilerseniz, bu soruların cevaplarına yavaş yavaş geçelim ve sizi bu konularda bilgilendirelim.

2019 yılında araç kredisi kaç yaşa kadar verilir?

Bankalar açısından çok eski model araçlar bir risktir. Çünkü bankalar, araç kredisi kullandırırken ilgili araçları rehin alır ve riski asgari düzeyde tutar. Çok eski model araçlarda ise bu risk daha da artar. Bu nedenle, bankalar belirli bir modelde olan araçlar için kredi kullandırtmaktadır.

Kısacası, bankalar her model araç için kredi başvurusunu onaylamamaktadır.

Peki ama araç kredisi kaç yaşa kadar veriliyor?

Böylesine önemli bir sorunun hemen cevabını verelim ki siz de araç satın alırken bu bilgileri göz önünde bulundurun ve ona göre hareket edin.

Araç kredisi kaç yaşa kadar verilir sorusunun cevabı aslında bankadan bankaya değişmektedir. Yani, bir banka 5 yaşına kadar olan araçlara kredi verirken bazı bankalar, 8 yaşına ya da 10 yaşına kadar olan araçlar için de kredi kullandırtabilmektedir. Bu nedenle, bu sorunun cevabının bankadan bankaya değişebildiğini söyleyebiliriz.

2. el taşıt kredisi kaç yaşa kadar verilir sorusunun genel cevabının 5 yaş olduğunu ifade edebilirim. Yani, birçok banka, en fazla 5 yaşında olan araçlar için kredi vermektedir. 5 yaş üstü araçlar için kredi kullandıran banka sayısı oldukça azdır. Bu istisnai bankalara aşağıda özel olarak değineceğim.

Çok eski model araçlara bankalar, kredi vermemektedir. Özellikle 8 yaş üstü araçlar için araç kredisi kullanamayacağınızı belirtebilirim. (Şekerbank hariç. Şekerbank 15 yaşına kadar araç kredisi verebilmektedir.)

Özetlemek gerekirse;

  1. Genellikle bankalar, 5 yaşına kadar araçlar için kredi veriyor.
  2. Bazı bankalar, 8 yaşına kadar araç kredisi verebiliyor.
  3. Şekerbank, 15 yaşına kadar araç kredisi verebiliyor.

8 ve 10 yaşa araç kredisi veren bankalar hangileridir?

Şimdi tek tek bu bankalara bir göz atalım.

Vakıfbank

8 yaşa araç kredisi veren bankalardan birisi Vakıfbank’tır. Eğer 8 yaşında olan bir araç için Vakıfbank’dan kredi kullanacaksanız, kredinizin vadesi en fazla 36 ay olabilmektedir. 5 yaşına kadar olan araçlarda ise bu vade süresi 48 aya kadar uzatılabiliyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

ING Bank

8 yaşa araç kredisi veren bankalar arasında ING Bank da yer almaktadır. ING Bank, 8 yaşına kadar bir araca kredi kullandırtabilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

QNB Finansbank

QNB Finansbank da 8 yaş araçlar için kredi verebilmektedir. Ancak 8 yaşında olan bir araç için en fazla 24 ay vade süresi olan bir kredi kullanabilirsiniz. Araç yaşı ile kredinin vade süresi toplamı 10 yılı geçmeyecek şekilde ödeme planı hazırlanmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Şekerbank

Şekerbank, 15 yaşına kadar araç kredisi verebilmektedir. Bu anlamda, istisnai bankalardan birisidir, diyebiliriz. Teminat olarak satın alacağınız aracı gösterebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

İş Bankası ve Akbank 2.el taşıt kredisi yaş sınırı ise 5 yıldır.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..