Evlenenlere Faizsiz Kredi 2018 ve Faizsiz Düğün Kredisi

Evlenenlere faizsiz kredi 2018 konusu, açıkça söylemek gerekirse tam bir bilgi kirliliğinin kol gezdiği bir konudur. İnternet ortamında sayfalarca yalan yanlış, gerçeğe aykırı bilgi dolaşmaktadır. Biz de ekip olarak bir nebze de olsa bu bilgi kirliliğini sonlandırmak istedik ve evlenenlere faizsiz kredi konusu ile ilgili oldukça güncel ve bir o kadar doğru bir yazı kaleme aldık.

Sponsor Reklamlar

Yazımız aracılığıyla, konuyla doğrudan ilgili soruların cevaplarını öğrenmiş olacaksınız.

  • Evlenenlere faizsiz kredi 2018 yürürlüğe girdi mi? Başvuru yapabilir miyim?
  • Evlenenlere faizsiz kredi ne zaman verilecek?
  • Yeni evlenenlere devlet kredisi hiç söz konusu oldu mu?
  • Faizsiz düğün kredisi almak mümkün mü? Hangi banka veriyor?

Şimdi dilerseniz, sürekli olarak sorulan bu soruların cevaplarını vermeye başlayalım.

Sponsor Reklamlar

Evlenenlere faizsiz kredi 2018 yürürlüğe girdi mi? Başvuru yapabilir miyim?

Evlenme hazırlığında olan çiftlerin merak ettiği konulardan birisi de kredidir. Malumunuz, evlenmenin maliyeti her zaman oldukça fazla olmuştur. Yeteri kadar birikmiş de yoksa çiftler, kredi konusunu merak etmektedir.

Hiç süphesiz, şuan için evlenmek isteyenler gerekli şartları ve belgeleri hazır ettiklerinde özel ve kamu bankalarından faizli kredi alabilmektedir. Bu konuda zaten bankalar, kredi vermek için birbirleriyle yarışmaktadır.

Kısaca, söylemek istediğim hali hazırda bankalar tarafından verilen ancak faizli olan krediler bulunmaktadır. Bu kredilere her zaman başvuru yapabilirsiniz. Ancak, bu kredilerin faizli olmasından dolayı borç yükü, artabilmektedir. Özellikle son dönemde faizlerin de yükselmesiyle ihtiyaç kredi faizleri daha da arttı. Bu nedenle, çiftler özellikle faizsiz kredi imkanlarını araştırmaktadır.

Sponsor Reklamlar

Peki ama gerçekten faizsiz düğün kredisi almak mümkün mü? Hangi banka veriyor bu krediyi?

Açıkça söylemek gerekirse, evlenenlere faizsiz kredi 2018 yılında söz konusu değildir. Yani, böyle bir kredi bulunmamaktadır.

Birçok makalede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yeni evlenenlere devlet kredisi verdiğinden bahsediliyor. Ancak, Bakanlık, kendi internet sayfasında bu konuyla ilgili oldukça net bir açıklama yapmıştır. Yapılan açıklamada, yeni evlenenelere faizsiz ya da düşük faizli bir kredi verme uygulamasının olmadığı belirtilmiştir. Bu cevabı, aşağıdaki görselden de görebilirsiniz.

evlenenlere faizsiz kredi

Evet yukarıdan da görüleceği üzere, Bakanlık, bizzat düşük faizli veya faizsiz kredi vermediğini beyan etmiştir. Peki ama böyle bir kredi yürürlüğe girecek mi? Açıkçası, şuan için böyle bir kredinin yürürlüğe girmediğini ifade edebilirim.

Evlenenlere faizsiz kredi ne zaman verilecek?

Şuan için böyle bir soruyu net bir şekilde cevaplamak yanlış olacaktır. Evlenenelere faizsiz kredinin ne zaman verileceğini kesin bir tarih ile belirtmek imkansızdır. Ancak, Bakanlık ile yaptığımız görüşmelerde evlenecek olan çiftlere böyle bir yardımın kısa zamanda yapılmayacağını anladık. Evlenme planlarınızı, asla faizsiz kredi imkanlarına göre yapmamanızı öneririm. Çünkü, en azından kısa vadede böyle bir kredinin verilmeyeceğini ifade etmek oldukça gerçekçi olacaktır.

Bu nedenle, evlenenlere faizsiz kredinin kısa süre içerisinde verilmeyeceğini ifade edebilirim.

Yeni evlenenlere devlet kredisi hiç söz konusu oldu mu?

Yeni evlenenlere devlet kredisi daha önce söz konusu olmuştu. Özellikle maddi durumu iyi olmayan kişilere verilmişti. 10.000 TL olarak verilen yeni evlenenlere devlet kredisi; ilk 1 yılı ön ödemesiz, daha sonra 36 ay vadeli olarak sıfır faizli olarak verilmişti.

Fakat, şuan için böyle bir devlet kredisi söz konusu değildir.

Faizsiz düğün kredisi almak mümkün mü? Hangi banka veriyor?

Günümüzde hiç bir banka, faizsiz düğün kredisi vermemektedir. Bütün düğün kredilerine hem özel hem de kamu bankaları tarafından faiz uygulanmaktadır. Bu nedenle, faizsiz düğün kredisi almanın mümkün olmadığını, fakat faizli düğün kredisinin ise her zaman başvuru yapılabilecek bir kredi uygulaması olduğunu belirtmem gerekiyor.

Sponsor Reklamlar

Şunu da hatırlatmak isterim ki, düğün kredisi olarak ifade ettiğimiz kredi türü, aslında bir ihtiyaç kredisidir.

Çeyiz hesabı uygulaması bir kredi midir?

Hayatımda gördüğüm en saçma uygulamalardan birisi de evlenecek olanların bankalarda çeyiz hesabı açtırarak 3 yıl boyunca düzenli olarak para yatırmaları ve bunun karşılığında devlet katkısı almalarıdır. Burada çeyiz hesabını anlatacak değilim. Ancak şunu ifade edebilirim ki, 3 yıl boyunca yatıracağınız parayı, normal olarak vadeli mevduata yatırsanız, çeyiz hesabı devlet katkısından daha çok gelir elde edersiniz. Bu nedenle, çeyiz hesabının asla bir kredi uygulaması olmadığını ifade edebilirim.

Çeyiz hesabının daha çok bankalara mevduat kazandırma uygulaması olduğunu söylemeliyim. Böyle bir uygulamayı da asla önermiyorum. Paranız, enflasyona direnemez. Bu parayı, günümüzde altına ve dövize yatırsanız daha çok kazanırsınız. Gerçekler, bunu söylüyor. Sizi kandıramam.

Soru ve görüşlerinizi bize her zaman iletebilirsiniz.

Faizsiz ihtiyaç kredisine mi ihtiyacın var? İpuçlarını kredifaizbanka.com/faizsiz-ihtiyac-kredisi/ bağlantısında paylaştım.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..

Paylaş