Hafta Sonu Havale Yapılır mı? Hafta Sonu EFT Yapılır mı 2019?

Hafta sonu havale yapılır mı? Hafta sonu EFT yapılır mı? Hafta sonu ATM’den para yatırma mümkün mü? Hafta sonu cebe havale yapabilir miyim? İşte tüm bu soruların cevabını merak ettiğinizi biliyorum.

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle bankacılık işlemleri hem kolay hem de hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Gerek EFT işlemleri olsun gerekse havale işlemleri olsun, gün içerisinde rahatlıkla mobil veya internet bankacılığını kullanarak bu işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Peki ama para transferi işlemleri olarak kabul edilen havale ve EFT işlemleri hafta sonu gerçekleştirilebilir mi?

Şimdi dilerseniz, bu soruların cevabına geçelim.

Hafta sonu havale yapılır mı?

Evet, hafta sonu havale yapabilirsiniz. Hafta sonu gerçekleştireceğiniz havale işlemi sonrası para transferi karşı tarafın hesabına 5 dakika içerisinde geçecektir.

Bir karışıklığa neden olmamak adına havale işlemini de tanımlamamız gerekiyor.

Havale, aynı bankanın bir hesabından diğer bir hesabına yapılan para transferi işlemidir.

Havale işleminde hesaplar, aynı bankaya ait olur. Göndericinin hesabı, Garanti Bankası’na ait ise alıcının hesabı da Garanti Bankası’na aitse bu hesaplar arası yapılan para transferi işleminin adı havale olur.

Farklı bankalara ait hesaplar arasında yapılan para transfer işlemi ise EFT olarak adlandırılmaktadır.

Peki ama hafta sonu EFT yapabilmek mümkün mü?

Hafta sonu EFT yapılır mı?

Hayır, hafta sonu EFT işlemi yapılmaz. Hafta sonu yapacağınız EFT işleminde para transferi, aynı gün içerisinde karşı tarafın hesabına geçmez. Bu nedenle, hafta sonu EFT yapmak yerine havale yapmayı düşünmelisiniz.

EFT yapabilmek için bankaların mesai saatleri içerisinde bu işlemi gerçekleştirmelisiniz. Bankaların kapanış saatleri, EFT saatlerini de göstermez. EFT saatleri daha erken sona erebilmektedir.

Hafta sonu ATM’den para yatırma mümkün mü?

Evet, hafta sonu ATM’den para yatırma mümkündür. Hafta sonları hangi bankanın hesabına para transferi yapmak istiyorsanız, o bankanın ATM’sinden para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız bu işlemin adı da ATM üzerinden havale olarak ifade edilmektedir.

Hafta sonu cebe havale yapılabilir mi?

Evet, hafta sonu da mobil bankacılık uygulamasını kullanarak cebe havale yapabilmeniz mümkündür.

Sonuç

Hafta sonu yapacağınız bankacılık işlemlerinde sadece havale işlemi geçerlidir. Para transferi yapacaksanız, hafta sonu için havale seçeneğini dikkate almalısınız. EFT işlemleri, hafta sonu yapılmamaktadır.

Havale işlemini; mobil bankacılık, internet bankacılığı ve ATM’ler üzerinden yapabilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..