3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019 Hangileri?

Banka, başvurduğunuz krediyi onayladı ve paranızı aldınız, diyelim. Kural olarak, kredi elinize geçmesinden itibaren bankaya her ay belirlenen miktarda ödeme yapmanız gerekmektedir. Ancak bazı bankalar, tüketiciyi sıkıntıya sokmamak için 3 ay sonra ödeme fırsatı sunabilmektedir. Bu kredi türüne 3 ay ertelemeli kredi denilmektedir.

3 ay ertelemeli kredi nedir?

3 ay ertelemeli kredi, geçmiş yıllardan günümüze gelmiş bir sistemdir. Bu sistemde alınan kredinin ilk taksidini 3 ay sonra yapabilirsiniz. Pek çok ülkede bu uygulama vardır. Türkiye de bu ülkeler arasındadır. Ancak sınırlı sayıda bankalar bu sistemi uygulamaktadır.

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar 2019 hangileridir?

Tüketiciler, krediye ekonomik ihtiyaçlarını karşılayıp rahat nefes almak için başvurmaktadır. Bu nedenle çoğunluk, krediyi aldıktan sonra ilk taksidini, kredinin birinci ayında ödemek istemezler. Bu durum için bankalar ertelemeli kredi imkanı sunmaktadır. Ertelemeli kredi, tüketiciye ilk taksidini 3 veya 6 ay sonra ödeme fırsatını sunar. Bu imkan tüketicinin ödeme planını kolaylaştırmasını sağlar.

Bankalarda ihtiyaçlara göre; ertelemeli taşıt kredisi, ertelemeli konut kredisi, ertelemeli ihtiyaç kredisi bulunmaktadır. Tüketicinin rahatlamasını, stres yaşamamasını, ödemeyi nasıl yapacağına dair soru işaretlerinin çözümünü kolaylaştırmak için geliştirdiği bu sistem, gecikmeli kredi olarak da adlandırılmaktadır.

Ertelemeli kredi veren bankalar 2019 listesi aşağıda yer almaktadır:

Akbank ertelemeli kredi 2019

Akbank, tüketiciye ertelemeli kredi verebilmektedir. Ertelemeli krediye; Akbank şubelerinden, Akbank Telefon Şubesinden, Akbank Direk İnternet veya Mobilden başvurabilirsiniz. İlk ödeme planınızı, banka ile görüşerek 3 veya 6 ay sonra ödeyebilirsiniz. Ertelemeli kredi başvuru için Akbank’ın istediği belgeler aşağıdadır:

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi
  • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge talep edilebilecektir.
  • Gelir Belgesi – Maaş bordrosu (Maaş müşterimizin getirmesine gerek yoktur)
  • ​Özel sektör çalışanlarından SGK Hizmet Döküm Belgesi

QNB Finansbank ertelemeli kredi 2019

Tüketiciler, QNB Finansbanktan 3 ay ertelemeli kredi alabilmektedir. Bu banka, ertelemeli kredi için faiz oranlarında değişiklik yapmamaktadır. Banka, tüketicinin kredi notuna bakarak faiz oranı belirlemektedir.

3 ay ertelemeli kredi başvurunuzu QNB Finansbank şubelerinden yapabilirsiniz:

QNB Finansbank ertelemeli kredi

Bankanın verdiği maksimum vade 36 aydır. Ertelemeli kredi vade süresi de en fazla 33 aydır.

TEB ertelemeli kredi 2019

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB), ertelemeli kredinin ilk taksidini 3 ay sonrasına ödeme fırsatı sunmuştur. Kredi faiz oranı, tüketicinin kredi notuna göre belirlenmektedir.

Alternatifbank ertelemeli kredi 2019

Ertelemeli kredi için Alternatifbank’a da başvurabilirsiniz. Alternatifbank, tüketiciye kredinin ilk taksitini 3 ay sonrasına ödeme fırsatı sunmaktadır. Bu kredi fırsatı ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ertelemeli kredi almak için şartlar nelerdir?

Ertelemeli kredi alabilmeniz için kredi çekme şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Bu şartlar diğer kredi şartlarından bir değişiklik göstermemektedir.

Genel olarak bankalar 3 ay ertelemeli ödeme imkanı sunmaktadır. Bankaların 6 ay ertelemeli kredi programları azdır. Yalnız TOBB’a bağlı bir işletmeniz var ise 6 ay ön ödemesiz TOBB nefes kredisinden faydalanabilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..