Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartları 2019 ve Kart Ücreti Almayan Bankalar

Kart aidatı olmayan kredi kartları 2019 yılında çokça araştırılan konular arasındaki yerini korumaktadır. Bunun nedeni ise artık vatandaşlarımızın kart aidatı ödemekten yorulmalarıdır. Her yıl, kart aidatı adı altında alınan gereksiz masraftan insanlarımız rahatsız olmaktadır.

Sponsor Reklamlar

Peki ama kart aidatı olmayan kredi kartları var mı?

Bu sorunun cevabı kesinlikle evettir. 2014 yılı Ekim ayında yayınlanan yönetmelikle birlikte kart aidatı alan bankalar, aynı zamanda aidatsız kredi kartı seçeneğini de müşterilerine sunmak zorundadır. Aksi takdirde, yasal olarak hukuka aykırı davranmış olmaktadır.

2014 yılı Ekim ayı öncesinde kredi kartları için ödenen masrafları geri alabilmek mümkündür. 2014 yılı Ekim ayı sonrası ise biraz şaibelidir. Yani, alabilirsiniz de alamayabilirsiniz de.

Sponsor Reklamlar

Ödediğiniz kredi kartı masraflarını geri alıp alamayacağınızı öğrenmek için kredifaizbanka.com/kredi-karti-aidati-iadesi/ bağlantısındaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Konumuz kart aidatı olmayan kredi kartları olduğundan bu kredi kartlarının özelliklerine yoğunlaşmak istiyorum. Kart aidatı olmayan kredi kartları ile ilgili tüm detayları sizinle paylaşmak istiyorum. Genellikle, aidatsız kredi kartları ile ilgili kampanyaların olmadığı, taksit imkanının olmadığı ifade edilmektedir. Ancak, bu ifadeler yanlıştır. Aidatsız kredi kartlarını kullanarak birçok avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Önemli olan size uygun aidat ödemeyeceğiniz kredi kartını belirlemektir.

Şimdi dilerseniz, kart aidatı olmayan kredi kartları ve yıllık kart ücreti almayan bankaları 2019 yılı itibariyle tek tek inceleyelim.

Kart aidatı olmayan kredi kartları ve yıllık kart ücreti almayan bankalar 2019 hangileridir?

Sponsor Reklamlar

Açıkçası, ülkemizde birçok banka faaliyet yürütmektedir. Yıllık kart ücreti almayan bankaların hepsini anlatmamıza gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü eğer bir banka kredi kartı çıkarıyorsa bu banka aidatsız kredi kartı da aynı zamanda çıkarmak zorundadır.

Bu nedenle, her bankanın aidatsız kredi kartlarını incelemek yerine en popüler ve en avantajlı kart aidatı olmayan kredi kartlarını incelemenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Bu kredi kartlarını ve bu kartları veren bankaları sırasıyla incelemekte fayda var.

Seçenek 1: World Eko Kart – Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası, müşterilerinin World Eko Kart kullanması durumunda müşterilerinden herhangi bir kart aidatı almamaktadır. Peki ama World Eko Kart’ın ne gibi avantajları var?

Öncelikle, bu kart ile World üye işyeri ağında sunulan taksit ve Worldpuan fırsatlarından yararlanabiliyorsunuz. Kazandığınız puanları, alışverişlerde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bu özelliği ile World Eko Kart’ın aidatı olan kartlardan bir farkının olmadığını ifade edebilirim. Ayrıca, 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizi de şifre girmeden temassız özellik aracılığıyla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Peki ama World Eko Kart ile nakit avans kullanabilir misiniz?

Evet, kullanabilirsiniz. Sabit ve uygun faiz oranları ile bu kart ile nakit avans imkanlarından faydalanabilmeniz mümkündür.

Size detaylı bilgi alabileceğiniz müşteri hizmetleri numarasını vereyim: 444 0 444 ya da 0850 222 0 444

Seçenek 2: Maximum Aidatsız Kart – Türkiye İş Bankası

Aidatsız kredi kartlarından birisi de Türkiye İş Bankası tarafından kullanıma sunulan maximum aidatsız karttır. Bu kart ile MaxiPuan ve taksit imkanlarından faydalanabilmeniz mümkündür. Tek ödemeli işlemleri taksitlendirebilirsiniz. Hatta ve hatta erteleyebilirsiniz. Nakit avans imkanı yine bu kartta da var. Tüm bu özellikleri Türkiye İş Bankası, temel özellikler olarak nitelendiriyor. Maximum aidatsız kart ile bazı ayrıcalıklardan faydalanılamayacağını da ifade ediyor.

Peki ama maximum aidatsız kredi kartı kullanıcıları hangi ayrıcalıklardan faydalanamaz?

  • İndirim uygulamaları ve kampayanları
  • İlave taksit uygulaması
  • İlave Maxipuanlar
  • Kanyon vale indirimi
  • Müzekart indirimi
  • Hediye ürün kampanyaları
  • Temassız ödeme uygulaması
  • Ankara Esenboğa Havalimanı otopark ve vale indirimi
Sponsor Reklamlar

Yukarıdaki bu ayrıcalıklar çok ilginizi çekmiyorsa, maximum aidatsız kart size göre olabilir.

Seçenek 3: Bonus Flexi – Garanti Bankası

Diğer bir seçenek de Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu Bonus Flexi karttır. Bonus Flexi kart ile bonus puan kazanabilirsiniz. Peşin ödediğiniz harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz. Ödemelerinizi bir sonraki aya erteleme şansınız vardır. Yılda 50 TL’ye kadar ek bonus fırsatlarından yararlanma imkanınız bulunmaktadır. Yine nakit avans kullanma imkanı Bonus Flexi kartta da vardır.

50 TL üzeri peşin alışverişlerde aylık %1,84 faiz oranı ile taksitlendirme imkanınızın olduğunu ifade etmiştim. Aynı faiz oranı ile erteleme fırsatı olduğunu da söylemeliyim. Elektronik sektörlerinde en fazla 3 taksit yapabilmektesiniz.

Seçenek 4: Free Kart – Akbank

Akbank tarafından aidatsız kredi kartı olarak verilen kart Free Karttır. Akbank Free Kartta yıllık kart aidatı yoktur. Bu kartta bol bol chip para kazanma şansınız bulunmaktadır. Ayrıca kampanya özelliği bu kartta da geçerlidir.

Bu karttın avantajlarından bahsedecek olursak, otomatik ödeme talimatı verebiliyorsunuz. Ancak otomatik ödeme talimatı vermeden önce bu talimatın ücretlendirilip ücretlendirilmediğini öğrenmenizi tavsiye ederim. Yine, bu kartta taksitlendirme ve erteleme işlemleri yapabiliyorsunuz. Taksitli nakit avans hizmetlerinden faydalanma durumunuz olmaktadır.

Seçenek 5: Sade Kart – TEB

TEB tarafından müşterilerine sunulan aidatsız kredi kartlarından birisi de Sade Karttır. Yıllık kart ücreti alınmayan bu kart ile acil nakit ihtiyaçlarını giderebileceğiniz gibi peşin ödemelerinizi sonradan faiz karşılığında taksitlendirebilirsiniz. Bu kart ile peşin ödeme yapılabilmektedir. 100 TL üzeri harcamalarınız için sonrasında taksitlendirme yapabilme şansınız bulunmaktadır.

Bu kart ile hafta içerisinde toplamda 100 TL harcama yapmanız durumunda hafta sonu sinema ve tiyatro bileti harcamalarında %50 indirim kazanma durumunuz vardır.

Seçenek 6: Halk Kart – Halk Bankası

Aidatsız kredi kartlarından birisi olan Halk Kart, Halk Bankası tarafından müşterilerine sunulmaktadır. Bu kredi kartı ile çok fazla avantaj sahibi olabilmeniz mümkün değildir. Doğrudan kampanya ve taksit ayrıcalıklarından faydalanamayacağı kendi internet sayfalarından duyurulmuştur.

Yine de Halk Bankası ile çalışıyorsanız, size uygun ayrıcaklıklardan faydalanıp faydalanamayacağınızı öğrenmenizi tavsiye ederim.

Seçenek 7: Cardfinans Fix – QNB Finansbank

Cardfinans Fix ile kredi kartı aidatı ödemezsiniz. Hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanabilmeniz mümkündür. 90 TL’ye kadar temassız kullanma özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde hızlı alışveriş yapabilirsiniz. Sonradan taksitlendirme ve erteleme imkanı sunabilmektedir.

QNB Finansbank şubelerinden Cardfinans Fix ayrıcaklıklarını detaylı olarak sorgulayabilirsiniz.

Seçenek 8: Enpara.com Kredi Kartı

En avantajlı aidatsız kredi kartını en sona sakladım. Bana sorarsanız, en avantajlı aidatsız kredi kartı enpara.com kredi kartıdır. Bu kredi kartı sayesinde siz aidat ödemezsiniz, enpara.com size en az 2 yıl kredi kartı aidatı öder. En az 2 yıl boyunca yıllık 100 TL aidat öder size.

Aslına bakarsanız, enpara.com’un kredi kartları aidatsızdır. Ömür boyu bu kredi kartı için aidat alınmaz. Her ay 3 alışverişinizi faizsiz ve sonradan taksitlendirir. QNB Finansbank üye işyerlerinde anında taksit yapılabilme imkanı verir. Online yemek siparişlerinizde %20 indirim sağlar. Spotify ve Netflix harcamalarınızın %50’sini size geri öder. Sinemia ile birlikte 18.99 TL’ye ayda 3 kez sinema keyfi sağlar. Nakit avans ihtiyaçlarınızı karşılar.

Tüm bu ayrıcalıklar neticesinde aidatsız öne çıkan kredi kartının enpara.com kredi kartı olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim.

Kart aidatı olmayan kredi kartları ve kart ücreti almayan bankalar ile ilgili sorularınızı bize her zaman iletebilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..

Paylaş