En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2018 | %1,98 Faiz Oranı

En uygun konut kredisi veren bankalar 2018 yılında hangileridir? Merak ediyor musun?

Sponsor Reklamlar

Öyleyse, 2018 yılında en uygun konut kredisi veren bankalar arasında öne çıkan ilk 3 bankayı, yazımız aracılığıyla net bir şekilde inceleme fırsatı bulacaksın, demektir.

Son dönemde gerek enflasyon gerekse döviz kurunun artışı nedeniyle faiz oranları oldukça yükseldi. Aslına bakarsanız, faizlerin yükselmesinde çok fazla neden söz konusudur. Bu nedenlere burada değinmenin açıkcası çok fazla anlamı olmayacaktır.

Ancak, anlamlı olan bir konuyu da es geçmemem gerekiyor. Çünkü biliyorum ki konut kredisi ile ilgili faizlerin düşmesini bekleyen çok vatandaşımız var. Fakat ben şunu diyorum ki, genel ekonomik verilere baktığımızda kısa vadede faizlerin özellikle konut kredisi faizlerinin düşmesini beklemiyorum. Aksine daha da artacak, diyebilirim. Yine de son karar sizindir. Kimse geleceği %100 doğru tahmin edemez. Eğer konut kredisi faizleri düşerse de yapılandırabilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Konut kredisi yapılandırma ile ilgili kapsamlı yazımıza kredifaizbanka.com/konut-kredisi-yapilandirma-2018/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bu yazıya kadar ulaştıysanız, size en uygun konut kredisi veren bankalar analizini doğru ve güncel bir şekilde yapmam gerekiyor. Araştırmalarımı yaptım, notlarımı aldım. Geriye tüm bu verileri, doğru bir şekilde buraya aktarmam kaldı.

Yanınıza bir fincan kahvenizi ya da çayınızı alın. Kapsamlı ve bilgilendirici bir yazı sizi bekliyor, diyebilirim.

En uygun konut kredisi veren bankalar 2018 hangileridir?

Sponsor Reklamlar

Bütün bankaların konut kredisini burada anlatsam eminim okumaktan yorulacaksınız. Ancak, size en uygun konut kredisi veren bankalar için öne çıkan ilk 3 bankayı sıralasam işinize daha çok yarayacak ve zaman tasarrufu sağlamış olacaksınız. Bu nedenle, işinize yarayacak, aylık taksit tutarı daha az olan bankaların konut kredilerini anlatacağım.

Bu süreçte sizin yapmanız gereken ise odaklanmaktır. Anlatacağım bankalardan biri ya da birkaçını gözünüze kestirip o bankaların şubeleri ile iletişime geçmektedir. Sonuç olarak, nihai kararı yine siz vereceksiniz.

Önemli uyarı: Satın alacağınız evin öncelikle krediye uygun olup olmadığını tespit etmek de gerekmektedir. Siz en uygun konut kredisi veren bankalar için analiz çalışması yapsanız dahi satın alacağınız ev, konut kredisine uygun olmayabilir. Bu nedenle, hangi evlere kredi çıkar? isimli yazımıza öncesinde göz atabilirsiniz.

Yine, satın almak istediğiniz ev, krediye uygundur ancak konut kredisi borcu devam etmektedir. Bu durumda da nasıl bir yol izleyebileceğinizi, kredifaizbanka.com/kredi-borcu-devam-eden-ev-satilir-mi/ bağlantısında yer alan yazımızda anlattık.

Yukarıda yer alan bilgiler, bana kalırsa en uygun konut kredisi veren bankalar için yapacağınız araştırmaların öncesinde geliyor. Bu nedenle, bankalara geçmeden önce sizlere bu konuda yönlendirme yapmak istedim.

Şimdi dilerseniz, en uygun konut kredisi veren 3 bankanın bilgilerine geçelim.

En uygun konut kredisi veren banka 1: Ziraat Bankası

Öncelikle en uygun konut kredisi veren bankalar, şuan için kesinlikle kamu bankalarıdır. Sadece Ziraat Bankası değil; Halk Bankası ve Vakıf Bankası da en uygun konut kredisi veren bankalar arasında ilk üç sırada yer almaktadır. Bu bankaları da size anlatacağım. Ancak öncesinde Ziraat Bankası’nın verdiği konut kredisinin özelliklerine değinmek istiyorum.

Öncelikle genel özelliklerine bir bakalım bu kredinin, daha sonra bilgi anlamında katma değeri yüksek, size faydası olacak detaylı Ziraat Bankası’nın konut kredisi programlarına değinelim.

  • 120 aya kadar vade fırsatı sunuyor.
  • İlgili evin expertiz tarafından belirlenen değerinin en çok %80’ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz. %20’lik kısmını peşin ödemek durumundasınız. Örneğin, expertiz satın alacağınız evin değerini 100.000 TL olarak belirlediyse en fazla 80.000 TL kredi kullanabilirsiniz.
  • Satın alacağınız ev için banka tarafından ipotek tesis edilmektedir. Eğer gerekli görülürse ek teminatın istendiği durumlar da olabiliyor. Örneğin, kefil gibi.
  • Kredi kullanımı süresince hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.

Şimdi geçelim detaylı kredi programlarına. Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki, kullanacağınız kredi tutarı ve mevcut durumunuza göre Ziraat Bankası konut kredisi faiz ve maliyet oranları değişmektedir. Bunları size aşağıda özetleyeceğim.

Tavsiye Bağlantı:  kredifaizbanka.com/konut-kredisi-faiz-oranlari  

Ziraat Bankası’nın standart konut kredisi paketi için kullanacağınız kredi tutarı 1 TL ile 100.000 TL arasında bir rakam olacaksa, bu tutarlar arasında kalan konut kredisi için faiz oranı %1,98 olacaktır.

Sponsor Reklamlar

Ziraat Bankası’nın standart konut kredisi için kullanacağınız kredi miktarı, 100.000 TL ile 500.000 TL arasında olacaksa, bu tutar arasındaki kalan konut kredisinin faiz oranı %2,09 olacaktır.

500.000 TL üzeri için Ziraat Bankası’nın faiz oranları %2,18 olacaktır.

En uygun konut kredisi veren banka 2: Halk Bankası

Hesaplı evim konut kredisi programı ile müşterilerine en uygun konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Halk Bankası’nın faiz oranları, kredi miktarı ve vade sayısına göre değişmektedir. Bu nedenle, hangi tutarda ve ne kadar vade ile konut kredisi kullanacaksanız, aylık taksitleriniz de bu kapsamda değişkenlik gösterecektir.

Ben size bir tablo paylaşayım. Bu tabloya göre ortalama bir fikriniz olacaktır zaten.

Genel itibariyle Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nın birbirine çok yakın faiz oranları ile konut kredisi kullandırdığını söyleyebiliriz.

100.000 TL ve 120 ay vade ile alacağınız konut kredisi için %2,09 faiz oranı vardır. Eğer emekli veya bordro24 kapsamında iseniz bu oran daha da düşebilir.

En uygun konut kredisi veren banka 3: Vakıf Bankası

Vakıf Bankası da en uygun konut kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Aylık faiz oranı ise %1,99’dur. Ziraat Bankası’na benzerlik göstermektedir.

Açık söylemek gerekirse, her üç bankanın da konut kredileri oldukça uygundur. Bu kıyaslamayı diğer özel bankaların konut kredisi programlarını incelediğimizde daha net anlayacağız.

En uygun konut kredisi veren bankalar: Bazı özel bankalar

Şimdi ise diğer bazı özel bankaların 100.000 TL konut kredisi ve 120 ay vade için ne kadar aylık faiz oranı teklif ettiklerini belirleyelim. Bu veriler, tamamen kendi internet sayfalarında yer alan hesaplama araçları üzerinden yazılmaktadır.

  • Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı 2018: %2,62
  • ING Bank konut kredisi faiz oranı 2018: %2,17
  • Garanti Bankası konut kredisi faiz oranı 2018: %2,45
  • Kuveyt Türk konut finansmanı kar payı 2018: %2,26
  • Akbank konut kredisi faiz oranı 2018: %2,95

2018 yılı tavsiyeleri

Yukarıda bazı kamu ve özel bankaların konut kredilerini incelemeye ve size göstermeye çalıştım. Bana sorarsanız, konut kredisinde kamu bankalarını tercih edebilirsiniz. Son dönemde, bu alanda daha çok kamu bankalarının tercih edildiğini de söyleyebiliriz.

Başvuru yapmadan önce belgelerinizin hazır olmasına dikkat ediniz. Konut kredisi kullanmadan önce belirlediğiniz banka ile önceden detaylıca konuyu görüşün.

Gerekli belgeler ve evraklar ile ilgili yazımıza kredifaizbanka.com/konut-kredisi-icin-gerekli-evraklar bağlantısından her zaman ulaşabilirsin.

Konut kredileri, uzun vadeli kredilerdir. Dikkatli olunması gerekmektedir. Borç yükü, bazen insanları oldukça sıkıntıya sokabilmektedir. Bu nedenle, planlı ve programlı bir şekilde konut kredisi kullanmaya özen gösterin.

Merak etmeyin. Konut kredisi borcunuzu ödenmediğinizde başınıza gelebilecekler ve ilgili önlemler ile ilgili harika bir yazı kaleme aldık. Bu yazımıza kredifaizbanka.com/konut-kredisi-borcu-odenmezse-ne-olur/ bağlantısından ulaşabilirsin.
Son olarak, kredi dosya masraflarına dikkat ediniz. Olur olmadık bir şekilde bankalar, sözleşmelere masraf eklemekte ve bu sözleşmeleri size imzalatmaktadır. Makul masrafları her zaman ödemek zorundasınız. Ancak, gereksiz masraflara karşı uyanık olmalısınız.
Kredi dosya masraflarının geri alınması ile ilgili kapsamlı yazımıza kredifaizbanka.com/kredi-dosya-masrafi-geri-alma/ bağlantısını ziyaret ederek erişebilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..

Paylaş