Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2018 ve Limit Bilgisi

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ile ilgili kapsamlı bir yazı yazmaya karar verdim. Çünkü bu konuda çok fazla yanlış yönlendirme olduğunu gördüm. 2018 yılı itibariyle ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar yok değil, var. Ancak yanlış başvuru nedeniyle genellikle ev hanımları kredi kartı başvurusu yaptıklarında başvuruları onaylanmamaktadır.

İşte tam da bu noktada, ev hanımları nasıl kredi kartı alabilirler, aynı zamanda ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 2018 yılında hangileridir, bu sorulara yazımızda cevap arayacağız.

İnternet ortamında bu konuyla ilgili baştan savma yazılmış, okuyucuya hiçbir katkısı olmayan içerikleri görmüşsünüzdür. Açıkça söylemek gerekirse, bu içeriklerin sizlere faydalı olmasından ziyade zararı dokunmaktadır.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar konusunda bütün bankaları alt alta yazmak oldukça kolaydır. Ancak, bu bahsedilen bankalara başvuru yapıldığında başvurular reddedilmektedir. Bu da sizler için büyük bir zaman kaybıdır. Bu nedenle, nokta atışı bilgi vererek ev hanımları kredi kartı nasıl alabilir, bu konu üzerinde de oldukça fazla duracağım.

Şimdi dilerseniz, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar konumuza detaylı bir şekilde girmeye başlayalım.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 2018 hangileridir?

Günümüzde kredi kartı almak hem zor hem de çok kolay. Diyeceksiniz ki, nasıl hem kolay hem zor? Kredi kartı almak kolay çünkü bankalar, müşterilere kredi kartı vermek için can atıyor. Kredi kartı almak zor çünkü bankalar, geliri olmayan, herhangi bir gelir beyanında bulunamayan kişilere düşük limitli de olsa kredi kartı vermiyor. Geliri olmayan yani borcunu ödeme kaynağı bulunmayan kişilerin kredi kartı alabilmeleri zordur.

Peki ama ev hanımları, bu durumda nasıl kredi kartı alabilirler?

Ev hanımlarının kredi kartı alabilmeleri oldukça zordur. Ancak, belirli yöntemleri bulunmaktadır. Eğer geliriniz yoksa ya da herhangi bir gelir beyanında bulunamıyorsanız, size anlatacağım methodları uygulayarak kredi kartı başvurunuzun onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Ama öncesinde geliri olmasa dahi bazı müşterilerine kredi kartı veren bankaları belirtmek istiyorum. İşte ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar şunlardır:

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 1: ING Bank – ING Bonus Card

ING Bank, ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan birisidir. İlk tercihiniz ING Bank olabilir. Ancak, başvurunuzun %100 onaylanacağını söyleyemem.

Başvurunuzu SMS yöntemi ile yapabilirsiniz. SMS ile başvuru yöntemi şu şekildedir: KART boşluk T.C numaranızı yazarak 2205’e SMS göndermelisiniz.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 2: Akbank – Axess Kart

Akbank’a başvurmanız durumunda başvurunuz onaylanırsa Axess Kart sahibi olabilirsiniz. Akbank da bazı durumlarda ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle, ING Bank sonrası tercihiniz Akbank olabilir.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 3: Denizbank – Deniz Bonus Kart

Denizbank da ev hanımlarına kredi kartı verebilmektedir. Bu nedenle, Denizbank’a başvuru yapabilirsiniz. Denizbank’ın birçok durumda, geliri olmayan müşterilerine kredi kartı tahsisi yaptığını da söyleyebiliriz. Bu konuda umutlu olduğum bankalardan birisidir. Başvurunuzu online olarak Denizbank internet sayfasından rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 4: TEB – She Card

She Card, TEB’in kadınlara özel olarak verdiği kredi kartlarından birisidir. Ev hanımları da rahatlıkla bu kredi kartına başvuru yapabilirler. She Card, birçok avantajı ve kampanyalı ürünleri de kadınlara sunmaktadır. Bu kartın en avantajlı, kadınlara özel kredi kartlarından birisi olduğunu söyleyebilirim.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 5: QNB Finansbank – CardFinans Kart

Ev hanımlarına kredi kartı veren bir diğer banka ise QNB Finansbank’tır. Bu nedenle, başvurunuzu bu bankaya yapabilirsiniz. Ancak, kesin olarak kredi kartı başvurunuzun onaylanabileceğini söyleyemem. Çünkü bu banka, bütün ev hanımlarına kredi kartı vermemektedir.

Daha fazla bankayı sizinle paylaşmak istemiyorum. Çünkü ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında bu bankalar bir adım daha öne çıkıyor. Diğerlerine de başvuru yapabilirsiniz ancak bu bankalardan kredi kartı temin edemediyseniz diğerlerinden de kredi kartı almanız oldukça zor olacaktır.

Ev hanımlarına kredi kartı limiti ne kadar olur?

Ev hanımlarının herhangi bir geliri olmadıkları için ya da herhangi bir gelir beyanında bulunamadıkları için verilen kredi kartlarının limiti de oldukça düşük düzeyde olacaktır.

Eğer herhangi bir geliriniz yoksa alacağınız kredi kartının limiti en fazla 1.000 TL olacaktır. Ancak gelir beyanında bulunabiliyorsanız, bu durumda daha yüksek limitlerde kredi kartı temin edebilirsiniz. Gelirinize oranla bu limit belirlenecektir.

Ev hanımları nasıl kredi kartı alabilir?

Geliri olmayan ev hanımları, bankalara kredi kartı başvurusu yaptıklarında onay alamayabilirler. Bu durumda ne yapmak gerekir? Ev hanımlarının kredi kartı alabilmeleri için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak kredi kartı temin edebilirsiniz.

Şimdi dilerseniz, bu yöntemlere geçelim.

Yöntem 1: Ek kredi kartı başvurusu yapılması

Ek kredi kartı, başka bir kredi kartı üzerinden yeni bir kredi kartı çıkarılmasıdır. Bu kart, diğer bir kartın uzantısıdır. Ana kredi kartından hiçbir farkı yoktur. Eğer kredi kartı başvurusunda bulunduysanız ve başvurunuz reddedildiyse bu durumda, eşinizin veya bir başka akrabanızın kredi kartı üzerinden ek kredi kartı çıkarılması yolunu deneyebilirsiniz. Bu durumda eşiniz veya akrabanız, kendi kredi kartı üzerinden ek kredi kartı başvurusunda bulunur ve çıkarılan ek kartı, siz kullanabilirsiniz.

Ek kredi kartı çıkarılması için banka şubesine gitmenize gerek yoktur. Eşiniz veya akrabanız, internet üzerinden veya SMS aracılığıyla bu başvuruyu gerçekleştirebilir.

Yöntem 2: Öğrenci kimlik kartı ile kredi kartı başvurusu yapılması

Bu yöntem, birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Ancak, uygulandığında kesin sonuç verir. Geliri olmayan üniversite öğrencilerin kredi kartı alabildiklerini hepimiz biliyoruz. Özellikle bazı bankalar, kesinlikle öğrencilere geliri olmasa bile kredi kartı verebilmektedir.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar 2018 isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu durumda, eğer çocuğunuz üniversite öğrencisi ise onun üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilir ve çıkarılan bu kredi kartı siz kullanabilirsiniz. Bu kredi kartları için belirlenen limit en fazla 1.300 TL olabilmektedir.

Yöntem 3: Kısa süreliğine sigorta girişi yaptırılması

Geliriniz olmadığı için bankalar size kredi kartı vermeyebilir. Bu durumu, yukarıda da paylaşmıştım. Bu durumda, eğer eşiniz esnaf ise ya da yakın bir akrabanızın işletmesi varsa bu işletmeye sigorta girişinizi yaptırın. (Sigorta girişi sonrası gerçekten çalışın, aksi takdirde hukuku aykırı bir yönlendirme yapmış olurum.) Bu durumda, gelirinizi ispat etme şansı elde edebilirsiniz. Bu gelirinizi bankaya ibraz ederek geliriniz oranında kredi kartı limiti ile kart çıkartabilirsiniz.

Kredi kartı limitleri ile ilgili kapsamlı yazımıza kredifaizbanka.com/kredi-karti-limiti-en-fazla-ne-kadar-yukseltilir/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Yöntem 4: Kira gelir beyanında bulunulması

Eğer eşinizin herhangi bir kira geliri varsa bu gelirin sizin hesabınıza yapılmasını sağlayın. Bu durumda, kira gelirinin yatırıldığı bankaya rahatlıkla kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Kira gelirinize istinaden ilgili . banka, size yüksek limitli bir kredi kartı tahsisi yapacaktır.

Yöntem 5: Kredi kullandığınız bankaya kredi kartı başvurusu yapılması

Eğer daha önce herhangi bir şekilde kredi kullandıysanız ya da kullanmaya devam ediyorsanız, bu bankaya kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Kullandığınız krediyi düzenli olarak ödemiş ya da ödemeye devam ediyorsanız, bu sayede rahatlıkla kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Sonuç

Ev hanımlarının kredi kartı başvuruları, son zamanlarda sıklıkla reddediliyor. Bunun temel sebepleri ise gelir beyanında bulunulmaması ve düşük kredi puanıdır. Bu nedenle, farklı method ve yöntemleri kullanarak kredi kartı temin edebilirsiniz. Herhangi bir gelir beyanında bulunmadan yüksek kredi kartı limiti tahsisi ise imkansızdır. Bu nedenle, bu duruma hazırlıklı olmanızda fayda vardır.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ile ilgili bize soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

İşsizlere kefilsiz kredi veren bankaları merak ediyorsanız, kredifaizbanka.com/issizlere-kefilsiz-kredi-veren-bankalar/  bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..