Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2018 (LİSTE)

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar konusunu merak etmeyenimiz yoktur. Özellikle, öğrenciler ve ev hanımları bu konuyu özellikle didik didik araştırıyorlar. Biz de bu kapsamda sizler için gerçekçi bir yazı kaleme aldık.

Kredi kartı kullanım oranının her geçen gün arttığı şu günlerde bazı müşterilerin kredi kartı başvuruları, ne yazık ki olumsuz sonuçlanmaktadır. İşte bu yüzden kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlanan müşterilerin merak etmiş olduğu soruları ve herhangi bir gelir belgesi olmadan kredi kartı başvurusu yapacak olan müşterilerin bilmesi gereken detayları, bu yazımızda ele almak istiyoruz.

Gelir belgeniz yoksa ve bu duruma rağmen kredi kartı başvuru yapmak istediğinizde, bankaların sizlerden talep ettiği bazı şartlar olacaktır. Bu yüzden, gelir belgesiz kredi kartı almak istiyorsanız, bu şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde, kredi kartı başvurularınız, gelir belgeniz olmadığı için reddedilecek ve bu sonuç, kredi sicil notunuzu olumsuz etkileyecektir.

Gelir belgesiz kredi kartı almanın şartları nelerdir?

Öncelikli olarak, kredi sicil notunuzun bankaların gözünde olumlu olması gerekmektedir. Yani, daha önce almış olduğunuz kredi kartlarınızın veya banka kredilerinizin ödemesini gününde yapmış olmanız, sizlerin kolay bir şekilde kredi kartı almasını sağlayacaktır.

İlgili içerik: Hangi banka kaç puana kredi veriyor?

Eğer ek bir geliriniz varsa ve bunu belgeleme şansınız yoksa banka hareketlerinize ait olan son 3 aylık dokümanları bankaya götürmeniz durumunda kredi kartı alma şansınız artacaktır. Ya da herhangi bir kira geliriniz varsa bu gelirinizi belgelendirerek kredi kartı başvurusu yapmanız sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Sizin adınıza olan faturaları, kredi kartı almak istediğiniz bankanın vadesiz mevduat hesabı üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek düzenli bir şekilde ödemeniz de kredi kartı alma şansınızı artıracaktır. Ancak bu talimatı verdikten birkaç ay sonra başvuru yapmanız, kredi kartı başvurunuzun daha kolay bir şekilde onaylanmasını sizlere sağlayacaktır.

Eğer daha önce hiç çalışmadıysanız ve geliriniz hiç olmadıysa üzülmeyin. Bu durum, kredi sicili kötü olan kişilerin durumundan daha iyidir. Kredi kullanımı değil de, özellikle kredi kartı konusunda.

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar 2018 hangileridir?

Aslına bakarsanız, bu konuda her bankanın sizlere kredi kartı verebileceğini, en azından verebilme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmek istiyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz şartları yerine getiren her müşteri, kredi kartı başvurusu yaparak günlük hayatlarında bu kartları kullanma fırsatını yakalayabilir.

Gelir belgesiz kredi kartı verme ihtimali yüksek olan bankaları sıralamak gerekirse, öncelikli olarak şu bankaları değerlendirmenizi öneririm:

  • Akbank
  • İş Bankası
  • Şekerbank
  • TEB
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • Yapı Kredi

Akbank, gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar arasında bence ilk sıradadır. Çünkü, canlı yaşanmış örneğine bizzat şahit oldum. Bir yakın dostum, herhangi bir gelir belgesi olmadan Akbank’a kredi kartı başvurusu yaptı ve 1 saat içerisinde kredi kartı başvurusu onaylandı. Hal böyle olunca, ilk olarak size Akbank’ı önermek istedim. Ancak, çok yüksek limitlerde böyle bir onaylanma ihtimalinin olmadığını ifade etmek isterim. Bu yaşadığım durum, sizin için geçerli olmayabilir. Hatta, kredi siciliniz kötü ise hiçbir banka da kredi kartı ya da kredi vermeyebilir.

Gelir Belgesiz Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Öncelikle, bu bankaların internet bankacılıkları üzerinden veya mobil bankacılık hizmetleri üzerinden kredi başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederim. Eğer gelir belgeniz veya geliriniz yoksa doldurduğunuz başvuru formuna gelirinizi makul ölçüde belirleyin. Her ne kadar yazarsanız, yazın SGK bilgileri üzerinden sizin gelirinizin olmadığını göreceklerdir. Ancak, bu bir kira geliri olabilir, faiz geliri olabilir.

Gelir belgeniz yoksa ve yukarıda yer alan şartları taşıyorsanız, bankalara bu konuda başvuru yaparak sizlerde kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bunun için kredi kartı başvurusu yapacağınız bankaların şubelerini de ziyaret edebilirsiniz. Ancak kredi kartı başvurusu sırasında kredi sicil notunuzun yüksek olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer kredi sicil notunuz düşük ve banka, sizlere olumsuz geri dönüş yapacak ise kredi sicil notunuzun daha da düşeceğini unutmayınız. Bu yüzden ücretsiz bir şekilde kredi sicil notu sorgulama hizmeti veren bankaları kullanarak güncel kredi sicil notunuzu öğrenebilirsiniz.

Gelir belgesiz alınan kredi kartının limiti en fazla ne kadar olur?

Başvurusunu yaptığınız kredi kartının limiti konusunda üst sınırı belirleme hakkının bankaya ait olduğunu belirtmek istiyoruz.

Normal şartlarda, kredi kartı limitinin aylık gelirin 4 katını geçemeyeceğini de belirtelim. Ancak, herhangi bir geliriniz söz konusu değilse ve banka kredi kartınızı onaylayacaksa limitiniz, oldukça düşük olacaktır.

Gelir belgeniz olmadan kredi kartı başvurusu yaptınız ve bu kredi kartınızın başvuru onayladıysa yapmanız gereken bankanın sizlere belirlemiş olduğu kredi kartının limitini kullanarak ödemelerinizi düzenli yapmak olacaktır. İlk seferde sizlerin talep ettiği kredi kartı limitini sizlere sunmayacak olan banka , risk derecelendirme raporuna göre limiti belirledikten sonra kartı kullanma fırsatını sunacaktır. Ancak zaman içerisinde kullandığınız kredi kartınızın ödemelerini sorunsuz bir şekilde yaparak kredi kartı limitinizin otomatik olarak artmasını sağlayabilirsiniz. Kredi kartınızın günü gelen ödemelerini düzenli bir şekilde yaparak ve kredi kartınız üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek sizlerde limit arttırma şansını bulabilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar ile ilgili bize kendi durumunuza özel sorular sorabilirsiniz.

İlgili içerik: Kredi kartı periyodik limit artırımı nedir?

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..