Sağlık Kredisi Nedir? Sağlık Kredisi Veren Bankalar 2018 Hangileri?

Sağlık kredisi ile ilgili internet ortamında çok fazla bilgi olmadığını görmüşsünüzdür. Böylesine önemli bir konu hakkında bilgi üretilmemesi ise bana kalırsa oldukça büyük bir açıktır. Biz de bu açığı farkettik, diyebilirim ve sağlık kredisi ile ilgili tüm bilinmeyenleri size bu yazıda aktarmaya karar verdik.

Kendimizin veya sevdiklerimizin sağlık problemi her zaman söz konusu olabilir. Bu durumda, sigortalı olsanız dahi acil nakite ihtiyacınız söz konusu olabilir. Peki ama bu durumda, kredi kullanabilir misiniz? Bu önemli sorunun en net cevabını yazımızda bulabileceksiniz. Ayrıca, sağlık kredisi veren bankalar 2018 yılında hangileri, bu konuya da ilişkin açıklamalarda bulunacağım. 

Sağlık kredisi nedir?

Sağlık kredisi, sağlık problemleri nedeniyle bankalardan kullanılan bir ihtiyaç kredisidir. Bu kredi ile ihtiyaç kredisi aslına bakarsanız, eşdeğer bir kredi türüdür. Sağlık ihtiyacı nedeniyle verildiği için bu kredinin adına sağlık kredisi denilmektedir.

Birçok kişi ihtiyaç, taşıt veya konut kredisi gibi sağlık ihtiyaçlarına özel kredi verildiğini düşünebilir. Halbuki, böyle bir kredi söz konusu değildir. Özel olarak sağlık harcamalarını karşılamak adına bir kredi türü bulunmamaktadır. Eğer özel sağlık harcamalarınız için krediye ihtiyacınız varsa başvuru yapmanız gereken kredi ürünü, ihtiyaç kredisidir.

Ne kadar sağlık kredisi alabilirim?

Bu biraz da gelir durumunuz ile ilgilidir. Aylık geliriniz, ne kadar kredi çekebileceğinizi ortaya çıkaracaktır. Sağlık kredisini en fazla 48 ay vade ile alabilirsiniz. Aylık gelirinizin yarısını 48 ay ile çarparsanız, ne kadar kredi kullanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Eğer hali hazırda aylık ödemeniz gereken bir kredi taksidiniz yoksa bu hesaplama, size nihai sonucu verecektir.

Örneğin, 4.000 TL aylık geliriniz varsa en fazla kullanabileceğiniz kredi, 2.000 TL x 48 = 96.000 TL olacaktır.

Sağlık kredisi faiz oranları 2018 ne kadar?

Sağlık kredisi faiz oranları ile normal kredi faiz oranları benzerlik göstermektedir. Bu nedenle, farklı bir faiz oranı uygulanmamaktadır. Genellikle aylık faiz oranlarının %1,3 ile %1,8 arasında değiştiğini söyleyebilirim.

Güncel faiz oranlarını öğrenmek için kredifaizbanka.com/ihtiyac-kredisi-faiz-oranlari/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık kredisi şartları nelerdir?

Öncelikle kredi puanınızın iyi olması gerekmektedir. Kredi puanınız kötü ise ne yazık ki kredi kullanamazsınız. Borç ödeme konusunda geçmişte bankalar ile sorunlarınız söz konusu olduysa muhtemelen kredi puanınız kötü olacaktır.

Bu konu hakkında detaylı bilgiye kredifaizbanka.com/hangi-banka-kac-puanla-kredi-veriyor/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz tutarda kredi alabilmeniz mümkün olmayabilir. Kredi tutarı için aylık geliriniz belirleyici olacaktır.  Ayrıca çalıştığınız işyerinde ne kadar süreyle çalışıyorsunuz, bu konuda önem arz etmektedir. Uzun süre aynı işyerinde çalışmak size avantaj sağlayacaktır.

Sağlık kredisi veren bankalar 2018 yılında hangileridir?

Ülkemizde hemen hemen her banka, sağlık harcamaları için kredi verebilmektedir. Yukarıda da bahsetmiş olduğum üzere sağlık sorunları nedeniyle nakite ihtiyacınız varsa ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Ülkemizde bu kredi ürününü müşterilerine sunmayan banka yoktur. Herhangi bir bankaya giderek sağlık kredisini kullanabilirsiniz. Ancak, en avantajlı kredi için yukarıda paylaştığım faiz oranlarını incelemenizi öneririm.

Acil nakit ihtiyacınız var ve kredi notunuz yüksek mi? Şubeye dahi gitmeden kredi kullanabileceğiniz bankaları, kredifaizbanka.com/kolay-aninda-kredi-veren-bankalar/ bağlantısında yer alan yazıda anlattım.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..