Senetle Kredi ve Para Veren Faktoringler, Şirketler, Kuyumcular 2019

Senetle kredi ve senetle para veren yerler konusunu oldukça önemsiyorum. Çünkü birçok vatandaşımız, ne yazık ki düşük kredi notu ve kara listede olmaları nedeniyle bankalardan kredi alamamaktadır. Ancak bu kişilerin nakit para ihtiyaçları da her zaman söz konusu olabilmektedir.

Peki ama bankalardan veya yakın dostlarından kredi/borç alamayan ancak nakit paraya ihtiyacı olanlar ne yapacak?

İşte bu soruya mantıklı ve kanunlara uygun bir cevap vermek gerekiyor. Bu sayede, zor durumda olan kişilere de bir faydamız dokunmuş olur.

Bugünkü yazımızda nakit para bulma hususunda tüm araştırma bilgilerini sizlere sunacağız. Birden çok alternatif var. Yani ülkemizde 2019 yılında senetle kredi ya da para veren alternatif çok yer söz konusudur. Ancak şunu da ifade edelim ki, illegal yapılardan da uzak durmak gerekiyor. Sizin zor durumunuzu fırsatçılığa çevirenleri kastediyorum. Elbette size borç para veren kişi ve kurumlar bu durumunuz üzerinden para kazanacaklardır. Ancak, bu durumun orantılı olması gerekiyor. Sizin gayrimenkullerinize veya varlıklarınıza göz diken çakallardan uzak durmanız gerekiyor. Tüm bu uyarıları yazımızın içeriğinde de yapacağız.

Senetle kredi veren bankalar 2019 var mı?

İlk olarak bu sorunun en doğru ve net cevabını sizlerle paylaşalım. Çünkü bu konuda oldukça fazla kafa karışıklığı yaratan ve yanlış bilgilendirme yapan platformlar bulunmaktadır.

Eğer bankalardan kredi çekemiyorsanız, bu şu demektir: Senetle kredi veren bankalar da yoktur. Çünkü bankalar, senet karşılığında kredi vermezler. Kaldı ki, eğer kredi alamıyorsanız bankalardan senetle hiç alamazsınız. Bu nedenle, bu konuda bir şüpheniz ya da aklınıza takılan bir sorunuz olmasın.

Bankalar, KESİNLİKLE senetle kredi vermezler.

Eğer borçlarınız dağınıksa ve tek bir kredi çatısı altında borçlarınızı toplamak istiyorsanız, bu durumda kredi notunuz kötü bile olsa bankalardan kredi çekebilme şansınız bulunmaktadır. Bu kredinin adı ise borç kapatma kredisidir.

Senetle kredi ve para veren faktoringler 2019 nelerdir?

Şimdi gelelim, hangi firmalardan senetle kredi ve para alabileceğiniz konusuna. Açıkça söylemek gerekirse işinizin zor olduğunu ifade etmeliyim. Çok hızlı bir şekilde nakit ihtiyacınızı giderebileceğiniz yerler yok. Biraz uğraşmalı ve araştırma yapmalısınız.

Bunu yapacağımız yönlendirmeler ile sadece kolaylaştırmak istiyoruz. Öncelikle senetle kredi veren faktoring şirketlerden bahsedebiliriz.

Faktoring şirketleri, eğer elinizde senet varsa ve bu senedi kırdırmak yani parasını almak istiyorsanız, gidip senedinizi kırdırabileceğiniz yerlerdir. Yani bir nevi senetli alacaklarınızı vadesi dolmasa bile nakit olarak alabileceğiniz yerlerdir. Ancak senet veya çekte yer alan tutardan biraz daha düşük tutara razı olmalısınız.

Faktoring şirketleri yasal şirketlerdir. BDDK onaylı ve BDDK’nın denetimi altında olan şirketlerdir.

Peki ama elimde senedim yok, senet karşılığında bu faktoring şirketlerden kredi ya da para alabilir miyim?

İşin açıkcası, her faktoring firması senetle para vermiyor. Senetle para veren faktoring firması bulabilmeniz biraz zor olacaktır. Hiçbirisi vermez demek de yanlış olacaktır. Bu nedenle, zor olanı başarıp faktoring şirketler ile görüşmenizde fayda var.

Aşağıda bilgilerini paylaşacağım faktoring şirketler ile görüşüp senet karşılığıdan kredi verip vermediklerini sormanızı tavsiye ediyorum.

Ülkemizdeki BDDK onaylı tüm faktoring şirketleri: bddk.org.tr/Kuruluslar-Kategori/Faktoring-Sirketleri/3

Yukarıdaki bağlantıyı ziyaret ettiyseniz, karşınıza ülkemizde faaliyet gösteren izinli tüm faktoring şirketlerini görmüşsünüzdür. İlk yol olarak bu şirketler ile görüşmeniz yararlı olacaktır.

Eğer faktoring şirketleri size olumsuz bir şekilde yaklaştıysa ve size senetle para veremeyeceklerini söyledilerse bu durumda diğer alternatif yollara başvurmaktan başka çareniz kalmadı, demektir. Şimdi dilerseniz, bu alternatif yollara bir göz atalım.

Senetle para veren kuyumcular 2019 hangileridir?

Günümüzde kuyumcular, en önemli nakit sağlayan meslek kolları arasındaki yerini almıştır. Çünkü sattıkları ürün olan altın oldukça değerli bir madendir. Satın aldığınızda hemen nakde çevirme şansınız bulunmaktadır.

Peki ama kuyumcular taksitle altın satarlar mı?

Her kuyumcu olmasa bile elden taksitle altın satan birçok kuyumcu ülkemizde faaliyet göstermektedir. Her kuyumcu, elden taksitle altın satışı yapmaz. Ancak bazıları özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa kuyumcuları senetle para vermektedir.

İstanbul’da Kapalıçarşı’ya bir göz atmanızda fayda var. Yine İstanbul Mecidiyeköy’deki kuyumcuları ziyaret edebilirsiniz. Eğer tanıdık bir kuyumcunuz varsa yine bu kuyumcuları ziyaret ederek teklifinizi iletebilirsiniz.

Kuyumculardan senetle altın satın almanız durumunda, size ya gram karşılığında ya da yüksek vade farkıyla altın satacaklardır. Çünkü size sattıkları altın bir risktir. Altın fiyatları son yıllarda sürekli artmaktadır. Bunu garanti altına almak isteyeceklerdir.

Senetle altın veren kuyumcular konusunda daha detaylı araştırayı size bırakıyorum. İşin açıkcası, her bölgede ve ilde bu kuyumcuların listesi değişiyor. Kişiden kişiye göre de kuyumcular senetle altın verebilmektedir. Bu nedenle, tanıdık ve sizi tanıyan kuyumculara bu konuda odaklanmanızda fayda vardır.

Senetle kredi ve senetle para veren şirketler 2019 hangileridir?

Senetle kredi ve para veren şirketlerden ziyade taksitle ürün satan firmalardan bahsetmek istiyorum. Mutlaka yaşadığınız il veya ilçede vade farksız senet karşılığında ürün satan firma vardır. Örneğin, Ev-Kur bunlardan birisidir. Bunun gibi birçok firma ülkemizde faaliyet göstermektedir. Bu gibi firmalardan özellikle teknolojik ürün satın alarak bu ürünleri, piyasa fiyatından biraz düşük olarak satabilirsiniz. Bu sayede elinize hızlı bir şekilde nakit para geçecektir.

Yine senetle cep telefonu satın alabileceğiniz şirketler vardır. Senetle para veren şirketlere bu firmalar örnektir. Faturalı hat üzerinden cep telefonu satın almanız ise zor olacaktır, çünkü kredi notunuz düşük olduğu ve bankalardan kredi çekemediğiniz için faturalı hatta cep telefonu satın almanız da zor olacaktır.

Bir de kredinizi biz çekelim, siz ödeyin firmaları son zamanlarda ülkemizde türedi. Bu firmalar, sizin adınıza kredi çekebilmektedir. Daha doğru ifade etmek gerekirse, kendi adlarına kredi başvurusunda bulunarak taksitleri size ödetmektedir. Bunun karşılığında da sizden komisyon talep etmektedir. Bazı durumlarda, bu firmalar ellerindeki nakdi size vererek sizden taksitle para tahsil etmektedirler. Bu firmaları, kendi ilinizde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız, nakit para bulmak için biraz çaba sarfetmeniz gerektiğini ifade etmiştim. Ancak, bu çabalar karşılığında nakit para bulabilmeniz söz konusu olabilir.

Son olarak, eğer bankalar kredi vermiyor nasıl para bulabilirim diyorsanız, bu bağlantıyı da ziyaret ederek alternatif para bulma yöntemlerine ulaşabilirsiniz: kredifaizbanka.com/bankalar-kredi-vermiyor/

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..