Telefon Kredisi Veren Bankalar 2018: 3 Banka ve Kampanyaları

Telefon kredisi veren bankalara geçmeden önce bazı önemli konularda bilgilendirme yapmak istiyorum. Çünkü önce yıllarda kredi kartına taksit ile akıllı cep telefonları için taksit imkanı vardı. Artık yok. Bu konuda ve diğer konularda yapılacak bilgilendirmeler, telefon kredisi ile ilgili konuyu daha net anlamanız adına önemli.

Sponsor Reklamlar

Eylül 2016 yılında bir değişiklik oldu, biliyorsunuzdur. Daha önce devam eden cep telefonlarına taksit yasağı, bu değişikliklerle de devam etti. Yani, değişikliğin taksit yasağını kaldırmadığını ifade edebiliriz.

İlgili yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz. Bu yönetmelikte cep telefonlarına taksit yasağı olduğunu göreceksinizdir.

Şunu da belirtmekte fayda var: Eğer kurumsal veya ticari bir kredi kartına sahipseniz, tüm alışverişleriniz için 12 ay taksit imkanınız var, diyebiliriz. Bireysel kredi kartları için ise böyle bir taksit imkanı bulunmaktadır.

Sponsor Reklamlar

Hal böyle olunca telefon kredisi ve telefon kredisi veren bankalar konusu 2018 yılında da önemini koruyor. Çünkü kredi kartları ile taksit imkanı olmadığı için ancak telefon kredisi kullanarak taksitli cep telefonu almak mümkün hale geliyor. Şimdi dilerseniz, bu konuların detaylarına geçelim.

Telefon kredisi nedir?

Telefon kredisi, bir ihtiyaç kredisidir. Burada söz konusu olan ihtiyaç ise akıllı cep telefonlarıdır. Kredi kartı ile taksit imkanı olmadığı için taksitle cep telefonu satın almak isteyenler, anlaşmalı bankalardan kredi kullanarak cep telefonu alabilmektedir. Burada taksit ise kredi kullanılan bankaya ödenmektedir.

Taksit ile cep telefonu alabilmenin iki yöntemi vardır.

Sponsor Reklamlar

  • Dilerseniz, cep telefonu tutarı kadar ihtiyaç kredisi kullanarak istediğiniz herhangi bir yerden akıllı cep telefonu alabilirsiniz.
  • Dilerseniz, bazı markaların (MediaMarket, Teknosa, Vatan Bilgisayar) anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden doğrudan telefon kredisi kullanarak bu yerlerden akıllı cep telefonu alabilirsiniz.

Her iki yöntemi de kullanarak taksitli telefon alabilmek mümkündür. Tercihin size kaldığını söyleyebilirim.

İlk yöntemi kullanacaksanız, herhangi bir bankaya ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak, bu krediyi kullanabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve kredi notunuzun da iyi durumda olması gerektiğini söyleyebilirim. Aksi takdirde, başvuru yapsanız dahi telefon kredisi kullanamayabilirsiniz.

Bir de faturalı hat üzerinden alınan taksitli cep telefonu uygulamasından bahsetmek istiyorum. Eğer faturalı bir hatta sahipseniz, ilgili bayilik üzerinden (Vodafone, Turkcell, Türk Telekom) başvuru yapabilirsiniz. Bu konuya ait detaylara kredifaizbanka.com/faturali-hatta-kredi-guvenilir-mi/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İkinci yönteme bakacak olursa, bu yöntem konumuzun temelini oluşturuyor. Bu nedenle, bu konuyu ayrı bir başlıkta incelemek daha faydalı olacaktır.

Telefon kredisi veren bankalar 2018 hangileridir?

Bazı bankalar, cep telefonu satın alınırken kredi imkanı sunmaktadır. Burada cep telefonu satan firma ile bankanın anlaşması olduğunu ifade edelim.

Süreç nasıl işliyor, biraz bundan bahsedelim.

İlgili firmadan cep telefonu satın alırken firmanın anlaşmalı olduğu bankaya kredi başvurusunda bulunuyorsunuz. Krediye onay verilmesi durumunda cep telefonunu kredi ile satın alıyor ve ilgili bankaya kredinin taksitlerini ödemeye başlıyorsunuz. Bu sayede, cep telefonunu taksit ile satın almış oluyorsunuz.

Şimdi dilerseniz, bu konuda hangi firmalar ve bankalar hizmet veriyor, bu konuyu anlatmaya başlayalım.

ING Bank – Teknosa

ING Bank’ın Teknosa ile anlaşması bulunmaktadır. Eğer Teknosa şubelerinden akıllı cep telefonu almanız durumunda ING Bank’a kredi başvurusunda bulunarak taksitli cep telefonu alma imkanı elde edebilirsiniz.

Biraz bu kredinin detaylarından bahsetmekte fayda var.

Sponsor Reklamlar

Öncelikle 500 TL ile 15.000 TL arasında kredi kullanabilmeniz mümkündür. En fazla 48 ay vade söz konusudur. Kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası ücreti alınmamaktadır. Burada önemli olan husus şudur:  Kredi tutarı, alışveriş tutarı kadar olmaktadır. Alışveriş tutarının üstünden kredi kullanabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Kredi başvurusunu Teknosa şubelerinde yapabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu 10.00 ile 22.00 saatleri arasında kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Peki ama bu krediye nasıl başvuru yapılır? Oldukça kolay olduğunu söyleyebilirim.

Teknosa mağazalarında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için SMS göndermeniz yeterlidir. TEKNOSA yazıp bir boşluk bırakarak TC numaranızı 2229’a SMS göndermelisiniz.

Örnek: TEKNOSA 12345678910

SMS’i gönderdikten sonra ise Teknosa mağazalarında kimliğinizi doğrulatmanız gerekmektedir. ING Bank Hizmet Noktası’nı Teknosa mağazalarında göreceksinizdir. Buraya giderek hem kimliğinizi doğrulatın hem de kredi evraklarınızı dijital ortamda paylaşın. Mağaza içinde gerekli evraklara imzanızı atarak süreci tamamlamış ve hemen kredinizi kullanmış olacaksınız.

Kullanılan kredinin taksitlerini ise ING Bank’a yapacaksınız. Aşağıda kredi tutarlarına göre kredi maliyet tablosunu inceleyebilirsiniz.

telefon kredisi veren bankalar – ING Bank

Fibabanka – Vatan Bilgisayar

Fibabanka da telefon kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Fibabanka ile Vatan Bilgisayar arasında anlaşma bulunmaktadır. Buna göre, Vatan Bilgisayar’dan telefon almanız durumunda Fibabanka’dan kredi kullanabilirsiniz. Bu sayede taksitli akıllı telefon alabilmeniz mümkün hale gelebilmektedir.

Bir de güzel bir kampanyadan bahsetmek istiyorum. 1 Haziran ile 30 Haziran tarihleri arasında Vatan Bilgisayar’dan alacağınız cep telefonları için Fibabanka faiz uygulamayacaktır. Yani bir nevi faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır.

Bu kampanyadan faydalanabilmeniz için Fibabanka’dan mevduat hesabı açtırmanız ve kredi hayat sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Kampanya, sadece gerçek kişiler için geçerli olacaktır. 8 eşit taksit ile alacağınız cep telefonunun ücretini ödeme şansı yakalarsınız.

Kampanya haricinde cep telefonu için kredi kullanmanız durumunda faiz ödersiniz.

Peki ama bu krediye nasıl başvuru yapabilirim? Size bütün adımları tek tek anlatayım.

  • İlk olarak yapmanız gereken SMS atmaktır. VATAN yazıp boşluk bırakarak TC numaranı yazdıktan sonra 3422’ye SMS göndermelisiniz.
  • Attığınız SMS’e olumlu dönüş yapılırsa size en yakın Vatan Bilgisayar mağazasına gitmelisiniz.
  • Vatan Bilgisayar’a gittikten sonra yetkili kişi ile bilgilerinizi sisteme girerseniz. Bu yaklaşık 10 dakika sürecektir.
  • Bu işlemden sonra krediniz kullanıma hazır hale gelecektir. Krediniz karşılığında satın almak istediğiniz cep telefonunu alarak mağazadan ayrılabilirsiniz.

Bu uygulama, tüm cep telefonları için geçerlidir.

Denizbank – Media Markt

Denizbank da Media Markt’dan alacağınız akıllı cep telefonları için kredi verebilmektedir. Denizbank ve Media Markt’da da benzer süreçler yaşanmaktadır. Media Markt’a giderek almak istediğiniz cep telefonu için Denizbank’a kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Media Markt’a gitmeden önce Denizbank’a SMS aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilir, başvurunuzun onaylanması durumunda Media Markt’a giderek cep telefonunuzu alabilirsiniz. Online olarak da başvurunuzu yapabilmeniz mümkündür.

Telefon kredisi ile ilgili genel değerlendirmeler

Akıllı telefonlar günümüz dünyasında ihtiyaç haline geldi. Bunu artık hepimiz biliyor ve yaşıyoruz. Birçok işlemi akıllı cep telefonlarımız üzerinden gerçekleştiriyoruz. Hal böyle olunca, akıllı telefonların fiyatları yüksek olsa da alma durumumuz ortaya çıkıyor. Kalitesi düşük telefon satın aldığımızda birçok problem ile karşılaşmak söz konusu oluyor. Kalite telefon almak istediğimizde ise yüksek fiyatlar karşımıza çıkıyor. Yüksek fiyatlar nedeniyle de taksit ile ancak telefon almak mümkün hale geliyor.

Biliyorsunuz, cep telefonlarında kredi kartı ile taksit yasağı bulunmaktadır. Bu durumda ise ya kredi kullanarak ya da faturalı hat üzerinden taksitli telefon alınabiliyor. Eğer faturalı hat üzerinden telefon almak istemiyorsanız, bazı mağazalara giderek anlaşmalı bankalardan cep telefonu tutarı kadar kredi kullanabiliyorsunuz.

Benim sizlere önerim ise bütçenize göre hareket etmenizdir. Eğer bütçenize göre hareket etmezseniz, ilerde borç yükü altına girebileceğinizi bilmenizi isterim. Bu borç yükü de yaşam standartlarınızı ve özellikle psikolojinizi oldukça bozacaktır.

Eğer kullanacağınız kredinin taksitleri sizi yormayacak düzeydeyse ihtiyacını duyduğunuz cep telefonunu kredi ile satın almanız ve ödemelerini taksitle yapabilmeniz mümkündür.

Öğrenci misin? İhtiyaç kredisi mi kullanmak istiyorsun? Konuyla ilgili detaylara kredifaizbanka.com/ogrenciye-ihtiyac-kredisi/ bağlantısında ulaşabilirsin.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..

Paylaş