Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2018 (15.000 TL)

Bedelli askerlik kredisi, son günlerde bedelli askerlik ile ilgili gelişmelerin ardından tekrar gündeme gelmiş bulunmaktadır.

Sponsor Reklamlar

Sonunda beklenen açıklama geldi ve bedelli askerlik ile ilgili kanun maddelerinin torba yasaya eklendiği kamuoyuna duyuruldu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada 25 yaş ve 15.000 TL ile 25 gün askerlik hizmeti karşılığında 5 milyondan fazla vatandaşın askerlik görevini tamamlayabileceği belirtilmiştir.

25 yaşını tamamlamış olanların 15.000 TL ve 25 gün askerlik hizmeti karşılığında askerlik görevlerini yerine getirmiş sayılacağı torba yasanın yürürlüğe girmesi durumunda gerçekleşecektir.

Peki ama 15.000 TL’si olmayanlar ne yapacak?

Tam da bu noktada bedelli askerlik kredisi gündeme gelmiştir. 15.000 TL nakiti olmayanlar, ya 15.000 TL ya da bu tutarı tamamlayabilmek adına belirli bir tutarda bedelli askerlik kredisi çekmek isteyecektir.

Biz de bu yazımızda bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2018 yılında hangileri olacak, bedelli askerlik kredisi şartları nelerdir ve daha birçok sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Bedelli askerlik kredisi 2018 nedir?

2018 yılı Temmuz ayı itibariyle bedelli askerlik uygulaması kesinleşti gibi. Torba yasanın mecliste onaylanması ve Resmi Gazete’de yürürlüğe girmesiyle uygulama başlatılacaktır.

15.000 TL gibi bir tutar telaffuz edildi. %99 bu tutar kesinleşecektir. Peki ama bedelli askerlik uygulamasından faydalanmak isteyip de bu kadar parası olmayanlar ne yapacak?

Bazılarımız eşlerinden dostlarından borç para alacak, bazılarımız ise bankalardan bedelli askerlik kredisi çekecektir. Konumuz eşten dostan nasıl borç para alınır olmadığına göre kredi konusuna direk geçebiliriz.

Aslına bakarsanız, bedelli askerlik kredisi adı altında özel bir kredi kampanyası söz konusu olmayacaktır. Bu doğrultuda kredi kullanacak olanlar, ihtiyaç kredisi kullanacaklardır. Bu nedenle, ele alacağım konu bir nevi ihtiyaç kredisidir.

Konunun devamında bedelli askerlik kredisi şeklinde ifade edeceğim konuyu bu şekilde düşünmenizde fayda var. Araştırmalarınızı da bu doğrultuda yapmanızı öneririm.

Peki ama en avantajlı bedelli askerlik uygulaması için kredi hangisidir?

Bu sorunun cevabını başka bir başlık altında ele almak istiyorum.

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2018 hangileridir?

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar, ülkemizde ihtiyaç kredisi veren tüm bankalardır. Demek istediğim, hangi banka tüketici kredisi veriyorsa o bankadan şartları sağlamanız halinde bedelli askerlik uygulaması kapsamında kredi çekebilirsiniz.

Bu nedenle, şu ya da bu banka bu krediyi veriyor demek yanlış olacaktır. Ancak en avantajlı ve en uygun bedelli askerlik kredisini tespit etmek de oldukça önemlidir. Burada da söz konusu bakacağınız kriter faiz oranları olacaktır. Hangi banka, en düşük faiz oranı ile kredi veriyorsa o bankadan kredi kullanmanız avantajınıza olacaktır.

Şimdi dilerseniz, şuan için en avantajlı bankaya bir göz atalım.

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi

En düşük faiz oranı ile kredi veren bankaların başında bir kamu bankası olan Ziraat Bankası geliyor. Şuan için belirlemiş olduğu standart faiz oranı aylık %1,67’dir. Eğer çalışıyorsanız, aylık faiz oranı %1,63 üzerinden değerlendirilecektir. 48 aya kadar vade süresi belirleyebilirsiniz.

Çalıştığınızı varsayarak Ziraat Bankası’nın farklı vade türlerinde size sunduğu aylık taksit tutarlarına aşağıdaki tablodan göz atabilirsiniz.

Kredi Tutarı

Vade

Aylık Faiz Oranı

Aylık Taksit Tutarı (TL)

15.000 TL

12 Ay

%1,63

1.414,56

15.000 TL

24 Ay

%1,63

789,12

15.000 TL

36 Ay

%1,63

584,34

15.000 TL

48 Ay

%1,63

484,66

Diğer bankaların faiz oranlarını merak ediyorsan kredifaizbanka.com/ihtiyac-kredisi-faiz-oranlari/ bağlantısını ziyaret edebilirsin.

Diğer bankaların faiz oranlarının aylık %2’ye dayandığını söyleyebiliriz. Son 4-5 ayda dolar kurunun da yükselmesiyle faiz oranlarının epey yükseldiğini söylemek mümkündür.

Faizler neden yükseldi? Sebeplerini merak ediyorsan tıklayabilirsin: kredifaizbanka.com/faizler-ne-zaman-duser/

Bedelli askerlik kredisi şartları 2018 nelerdir?

Öncelikle 25 yaşını doldurmuş ve askerlik vazifesini yapmamış olanların bu krediye başvuru yapabileceklerini söyleyebiliriz.

Burada asıl önemli olan konunun ilgili kişilerin herhangi bir bankadan kredi çekip çekemeyeceği konusudur.

Herkes bankalardan kredi çekemez. Öncelikle bunu belirtmek kritik önem arz ediyor.

Peki ama neden?

Nedeni şu: Eğer siz daha önceden kredi kartı borçlarınızı ya da kullandığınız herhangi bir kredinin (konut, taşıt veya ihtiyaç kredisi) taksitlerini zamamında ödemediyseniz ve bunu geçmişte alışkanlık haline getirmişseniz, bankalar size kredi verme konusunda çekingen davranacaktır. Hatta ve hatta size kredi vermeyecektir.

Bankalar, kredi verirken ilk ilgili müşterilerinin kredi notlarını sorgularlar. Kredi notuna göre değerlendirme yaparlar. Kredi notu sadece tek kriter değildir. Aynı zamanda gelir durumlarını da incelerler.

Bu nedenle diyebiliriz ki, bedelli askerlik kredisi şartları şunlardır:

  1. Düşük kredi notuna sahip olmamak. Bu nedenle yasal takipte olmamak veya sicili bozuk sınıfına dahil edilmemiş olmak.
  2. Düzenli gelire sahip olmak

Eğer bu ikisinden birisi yoksa bu krediyi çekme konusunda sıkıntılar sizi bekliyor, diyebilirim.

Kredi notunu mu merak ediyorsun? Bu içerik tam sana göre: kredifaizbanka.com/kredi-notumu-nasil-ogrenebilirim-ucretsiz/

Özellikle kredi notunuz düşükse kredi kullanma noktasında sıkıntı yaşayacaksınız demektir. Hangi banka kaç puanla kredi veriyor isimli yazımıza da göz atmanız fayda var.

Eğer bankalar zaten bana kredi vermez diyorsanız üzülmeyin, 9 altın öneriyi Bankalar kredi vermiyor, ne yapmalıyım? isimli yazımızda bulabilirsiniz.

Hepinize hayırlı tezkereler!

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..