En Uygun Bayram Kredisi Veren Bankalar 2018 ve Kampanyaları

Bayram kredisi, 2018 yılında bayramların da yaklaşmasıyla beraber vatandaşlarımız tarafından oldukça ilgi gören kredi konularından birisi haline geldi. Nasıl gelmesin? Özellikle son günlerde yaşanan ekonomik dalgalanmalar, nakit ihtiyacını yine gün yüzüne çıkardı. Özellikle enflasyonun artmasıyla aylık gelirlerin daha da eridiğini ve hayatın daha da pahalaştığını söyleyebiliriz. Bayramlar gibi önemli günlerde ise kimse parasız kalmak istemiyor, açıkcası. Ayrıca, bu dönemde memleketlerine gitmek isteyenler de acil nakit arayışı içerisine girebilmektedir.

Biz de yazımızda, özellikle bayram kredisi nedir, bayram kredisi veren bankalar hangileridir, bu bankaların bu kapsamdaki kampanyaları nelerdir, tüm bu soruların cevaplarını güncel ve detaylı bir şekilde sizinle paylaşmak istedik.

Şimdi dilerseniz, teker teker bu soruların cevaplarına geçelim.

Bayram kredisi nedir?

Bayram kredisi, bayram öncesi kredi başvuru sahiplerine bankalar tarafından kampanyalı bir şekilde verilen bir kredi ürünüdür. Kampanyalı olmasından kasıt, daha düşük faizli olmasıdır.

Kredi sicili iyi durumda olan kişiler, rahatlıkla bayram kredisi kullanabilmektedir. Bayram öncesi ihtiyaçlar nedeniyle nakite ihtiyacınız olabilir. Bu durumda, bayram kredisi veren bankalar üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Aslına bakılırsa, bu kredi ürünün ihtiyaç kredisinden hiç bir farkı yoktur. Tek farkı, bayram öncesi kullanılması ve bayram ihtiyaçlarının giderilmesinden dolayı çekilmesidir. Bu nedenle, bu isim verilmiştir.

Burada en önemli husus ise en uygun ve kampanyalı krediyi bulabilmektedir. Bu konuda sizlere yardımcı olacağım. Teker teker incelediğim bankaları ve kredi ürünlerini sizlerle bu yazıda paylaşacağım. Bu bilgileri sizlerle paylaşırken de olabildiğince objektif ve tamamen sizin yararınıza olabilecek şekilde davranacağım.

Site olarak herhangi bir banka ile anlaşmamız yoktur. Bu konuda lütfen bizlere güvenin. Nihayetinde, son kararı verecek olan da sizlersiniz. İsterseniz, en düşük faizli bankaya başvurursunuz, isterseniz daha önce çalışmış olduğunuz bankaya başvuru yaparsınız, bu durum tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

En uygun bayram kredisi veren bankalar 2018 yılında hangileridir?

Sizlerle bu konuda bilgi paylaşmadan önce bazı konulara açıklık getirmek istiyorum.

  • Öncelikle bayram kredileri, genellikle düşük tutarlarda olmaktadır. Genellikle 20.000 TL’yi geçmez. Çünkü bayram ihtiyaçları, çok yüksek meblağlarda olmamaktadır. Ancak, bu durum, daha yüksek tutarlarda bayram kredisi kullanamayacağınız anlamına gelmemektedir. Bu durumda, geliriniz önemlidir. Geliriniz yüksekse o oranda yüksek kredi kullanabilirsiniz.
  • Aşağıdaki bankalardan bahsederken 10.000 TL’yi baz alacağım. En ideal bayram kredisi tutarının 10.000 TL olduğunu düşünüyorum. Daha düşüğü veya yüksek tutar için ayrıca internet sayfalarından veya banka şubelerinden bilgi alabilirsiniz.
  • Bayram kredisinden faydalanmanız için kredi sicilinizin iyi olması gerekiyor. Kredi puanınız en az 1.100 olmalıdır. Aksi takdirde, başvurunuz reddedilebilir. 1.500 üzeri puanı olanlar için garanti kredi kullanabilir diyebilirim.
  • Aşağıda paylaşacağım bilgilerin gün ve gün değişebileceğini ifade etmek istiyorum. Çünkü özellikle döviz kuru, şu yaşadığımız günlerde oldukça dalgalı ve tabiri caizse oynak bir haldedir. T.C. Merkez Bankası tarafından yapılan müdahaleleri de göz önünde tutarsak, kredi şartları ve koşullarının an ve an değişebileceğini öngörmenizi diliyorum. Bankaların da bu konuda haklı olduğunu söylemeliyim.
Siciliniz çok mu kötü? Bazı bankalar, sicili kötü olanlara dahi kredi verebiliyor. Detaylar için tıklayabilirsiniz: kredifaizbanka.com/sicili-bozuk-olana-kredi-veren-bankalar/

Şimdi dilerseniz, bayram kredisi veren bankalar ve kampanyalar konumuza ayrı başlıklarda geçebiliriz.

Bayram kredisi veren banka 1: Halk Bankası

En avantajlı bayram kredisi veren bankalar arasında Halk Bankası yer almaktadır. Aylık %1,18 faiz oranı ile 10.000 TL kredi kullandırabilmektedir. 48 ay vade söz konusu olması durumunda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı, 288,51 TL olacaktır. Aylık %1,18 faiz oranı, bana göre çok düşük bir oran. Bu oranı, kredi teklifi veren internet sayfalarında gördüm. Bu oranın değişkenlik gösterebileceğini açıkçası öngörüyorum. Aylık %1,30 – %1,40 bandında Halk Bankası, kredi verebilir.

Bayram kredisi veren banka 2: QNB Finansbank

QNB Finansbank, bayram kredisi veren bankalardan birisidir. İlk olarak bu bankadan bahsetmiş olmamın sebebi ise 10.000 TL için aylık %1,48 faiz oranı beyan etmesidir. Bu durumda, 48 ay vadede aylık taksit tutarınız, 311,34 TL olacaktır.

Bayram kredisi veren banka 3: Ziraat Bankası

Ziraat Bankası ise 10.000 TL kredi için aylık %1,37 faiz oranı uygulamaktadır. Bu durumda, 48 ay vade için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı, 302,86 TL olacaktır. Vade süresi kısaldıkça taksit tutarınızın artacağını eklemeliyim.

Bayram kredisi veren banka 4: Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası ise 10.000 TL ve 48 ay vadeli kredi için aylık %1,43 faiz oranı belirlemiştir. Bu durumda, aylık taksitiniz 307,47 TL olacaktır. En uygun bayram kredisi veren bankalardan birisidir.

Akbank ve Garanti Bankası’nın aylık faiz oranları ise %1,80’nin üstüdür. Bayram kredisi faiz oranlarının gün geçtikçe daha da artacağını düşünüyorum. Bu nedenle, bir an evvel kredi başvurunuzu yapmanızda fayda vardır. Çünkü faiz oranları, gün geçtikçe ülkemizde daha da artmaktadır.

Bayram kredisi veren banka 5: Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), aylık %1,57 faiz oranı ile 10.000 TL bayram kredisi vermektedir. 48 ay vade olması durumunda ödenmesi gereken aylık taksit tutarı ise 318,37 TL’dir. Tercihlerinizden biri de TEB olabilir.

Faiz oranları neden yükseldi, merak ediyor musun? Bu konuyu derinlemesine analiz etmeye çalıştım, işte ilgili bağlantı: kredifaizbanka.com/faizler-ne-zaman-duser/

Tavsiye

Ülkemizde en uygun kredileri, kamu bankaları vermektedir. Çünkü bu bankalar, bir nevi devlet bankalarıdır. Devlet ise son yaşanılan ekonomik sarsıntı nedeniyle özellikle son yaşanan olumsuzlukları, vatandaşa yansıtmamaya çalışmaktadır.

Kamu bankalarının devlet desteği ile daha uygun kredi verdiklerini gün geçtikçe daha rahat görüyoruz. Ancak, özel bankalar bu şekilde davranmamaktadır. Daha çok kar elde etmeye çalışmaktadır. Fakat, özel bankaları da bu konuda suçlayamayız. Çünkü ülkemizde enflasyon gün geçtikçe daha çok artmaktadır. Özel bankalar da vermiş oldukları kredilerde zarar etmek istememektedir. Bu nedenle, verdikleri kredi tutarların enflasyona ve döviz kuruna karşı erimesine faiz oranları ile engel olmaya çalışmaktadır.

Sözün kısası, bayram kredilerinde öncelikle kamu bankalarını tercih edebilirsiniz. Eğer kamu bankalarından memnun değilseniz, almış olduğunuz hizmetin aksadığını düşünüyorsanız, bu durumda özel bankaları da tercih edebilirsiniz.

Genel itibariyle, kamu bankalarının daha uygun maliyetle kredi verdiklerini her daim görüyoruz. Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası bu bağlamda ilk tercih olabilir.

Her ne olursa olsun, son karar her daim sizindir.

Sağlık ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz krediler ile ilgili bilgilere kredifaizbanka.com/saglik-kredisi-veren-bankalar/ bağlantısında yer alan yazıda ulaşabilirsiniz.

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..